تعداد فوتیهای روزانه کرونا در مشهد در مرز سه رقمی شدن است

مشهد- ایرنا- مدیرعامل سازمان فردوسهای شهرداری مشهد از وضعیت حاد در آرامستان بهشت رضوان و نزدیک شدن به مرز سه رقمی تعداد فوتی های روزانه کرونا در مشهد خبر داد.

حجت‌الاسلام حسین مهدوی دامغانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به این که آرامستان بهشت رضوان از زمان شیوع ویروس کرونا به صورت اختصاصی برای متوفیان کرونایی در نظر گرفته شده امروز شاهد شرایط حاد در وضعیت فوتی ها در بهشت رضوان هستیم.

وی اضافه کرد: این آرامستان در حال حاضر چندین برابر ظرفیت خود در حال خدمت رسانی است.

مدیر عامل سازمان فردوسهای شهرداری مشهد با بیان این که عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نظارت کافی  باعث افزایش تعداد متوفیان شده است افزود: در شرایط موجود بیشتر حجم و فشارکاری بر روی پرسنل آرامستان ها تحمیل شده به طوری که مجبور شدیم از حجم فعالیت های اداری این سازمان کاسته و پرسنل اداری نیز برای کمک به پرسنل و عوامل آرامستان ها به کارگیری شوند.

مهدوی دامغانی افزود: در صورت عدم پیش بینی تمهیدات لازم، به زودی شاهد زمینگیر شدن نیروهای آرامستان ها خواهیم شد، شهر مشهد از لحاظ تعداد فوتی کرونا در مرز سه رقمی شدن است و در صورتی که رعایت دستورالعمل های بهداشتی جدی گرفته نشود و اقداماتی برای کنترل وضع موجود صورت نگیرد نگران تشدید تعداد اموات و  فاجعه ای بزرگ خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در کنار رعایت موکد دستور العمل های بهداشتی باید با توسل و خضوع به درگاه خداوند و طلب بخشش و مرحمت این بلا را از جامعه اسلامی  دور کرد.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی مشهد، اوضاع شهر مشهد از نظر تعداد بیماران کرونایی بستری شده خوب نیست و این در حالی است که اکنون شاهد بستری شدن روزانه ۴۰۰ نفر در این شهر هستیم که با تعداد افراد ترخیص شده هماهنگ نیست.

هم اکنون ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی و ۵۳ شهر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: کرونا در ۲۴ ساعت گذشته جان ۴۰۹ تن دیگر از هموطنان را گرفت و طی این مدت ۳۹ هزار و۳۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند.

تا کنون ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۵۶ نفر از ایرانیان دوز نخست واکسن کرونا و ۲ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۲۵۰ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۰۶ دوز رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha