توضیح روابط عمومی شرکت توزیع برق اهوازدر خصوص علت قطع برق درمنطقه زویه

اهواز - ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق کلانشهر اهواز در خصوص علت قطع برق در منطقه زویه اهواز گفت: انشعابات غیر مجاز و مصرف بی رویه علت قطع برق دراین منطقه بوده است.

علیرضا شکر خدایی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال در تمام کشور تابستان سختی را در زمینه گرما و تامین برق ناشی از کاهش آورد آب سدها در نتیجه کاهش تولید برق در نیروگاههای برق آبی شاهد هستیم.

وی افزود: با این وجود سوء استفاده از شبکه توسط برخی اخلالگران نظم جامعه و استفاده غیر مجاز از شبکه و نیز گسترش بی رویه دستگاههای استخراج رمز ارز در سطح مناطق شهری و روستایی اهواز زمینه اختلال در نظم شبکه توزیع را فراهم نموده است.

به گفته وی طبق آمار سامانه اتفاقات برق ۱۲۱ از ابتدای خردادماه تا ۱۳ مرداد ماه تعداد هشت هزار و ۴۵۲ مورد حادثه ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف و همزمانی با ساعت پیک در داخل جعبه کنتور مشترکان شرکت توزیع برق اهواز ثبت شده است که این نشان از مصرف بالای برق شهروندان در اوج پیک مصرف دارد..

شکرخدایی گفت: همچنین تعداد چهار هزار و ۸۷۳ مورد حادثه روی شبکه فشار ضعیف(۲۲۰ ولت) و نیز  ۵۵۲ مورد حادثه روی شبکه فشار متوسط ۱۱ و ۳۳ هزار ولت در این سامانه ثبت شده و با وجود حجم گسترده تبلیغات رسانه ای در زمینه رعایت الگوی مصرف در کلانشهر اهواز متاسفانه رعایت الگوی مصرف انجام نشده است..

به گفته وی امسال با وجود کاهش تامین برق, برنامه ریزیهای لازم انجام  و نشستهای متعدد با دستگاهها مختلف اداری و فنی ، صنایع و کشاورزی و اصناف مختلف در کلانشهر اهواز برگزار شده تا کمترین میزان خاموشی با برنامه را در اهواز شاهد باشیم.

وی گفت: طی دو روز گذشته در کوی مهاجرین منطقه زویه ملی راه  به علت مصرف بی رویه و غیرمجاز شاهد بروز اتصال روی ترانس تغذیه کننده برق این بخش کوچک بودیم که در اثر سواستفاده از شبکه برق به صورت غیرمجاز در تاریخ ۱۲ مردادماه جاری  در ساعت ۲۱ باعث بروز خسارت و اتصال و در نهایت جوش آمدن و روغن ریزی و سوختن ترانس و همچنین بریدن سیم شبکه فشار متوسط ۳۳ هزار بودیم.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق اهواز افزود:با این وجود بلافاصله گروه عملیات وارد عمل شده و نسبت به اتصال شبکه فشار متوسط و تعویض ترانس اقدام نمود که مجددا در تاریخ ۱۳ مردادماه جاری در ساعت ۱۵ شاهد افزایش بار شبکه بودیم  که زمینه بروز مشکل  بر  روی ترانس جدید فراهم شد که در ساعت ۱۹ پس از رفع اشکال مجددا  منطقه برقدار گردید.

وی اضافه کرد: همچنین طبق مستندات  ثبت شده در سامانه اتفاقات برق در همین منطقه در تاریخ ۱۶ و ۲۶ تیرماه شاهد بروز حادثه  بر روی شبکه بوده ایم .

وی در پایان اضافهکرد: در منطقه کوی مهاجر تعداد ۱۱۹ اشتراک برق  وجود دارد که از ۲ دستگاه ترانس، تغذیه می کنند و  تعداد ۷۵ اشتراک مصرف غیرمتعارف ناشی از دستکاری یا استفاده از  برق غیرمجاز وجود دارند که یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون ریال  به این شرکت بدهی دارند و از پرداخت بدهی خود امتناع می کنند.

برخی شهروندان زویه اهواز طی ۲ روز گذشته به قطع برق منازل خود معترض بوده وخواستار رفع این مشکل از سوی  شرکت توزیع برق اهواز شدند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha