۱۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۱۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 84427368
۰ نفر

برچسب‌ها

شکایت مکزیک از سازندگان سلاح در آمریکا

تهران- ایرنا- مکزیک در اقدامی بی سابقه شرکت های سازنده سلاح در آمریکا را به منظور تحت فشار قراردادن برای ممنوعیت فروش سلاح از طریق مرزها تحت پیگرد قانونی قرار می دهد.

به گزارش امروز (پنجشنبه) ایرنا، روزنامه گاردین نوشت: دولت مکزیک در اقدامی بی سابقه برای توقف انتقال سلاح از مرز با آمریکا، اقدامی قانونی را علیه شرکت های اسلحه ساز آمریکایی آغاز کرده است.

سلاح های ساخت آمریکا در مکزیک مورد استفاده کارتل های سلاح برای حملات تروریستی علیه شهروندان می شود و به شکل فزاینده ای چالشی برای این کشور محسوب می شود.

دولت مکزیک در دادگاهی در ماساچوست، شش شرکت سازنده سلاح آمریکایی را تحت پیگرد قرار داده و آنها را به غفلت در کنترل توزیع سلاح های خود و بازار غیرقانونی در مکزیک متهم کرده است.

مکزیک به دنبال دریافت خسارت ۱۰ میلیارد دلاری از این شرکت ها و اعمال مقررات سختگیرانه تر در کنترل سلاح است.

به نوشته گاردین، شرکت هایی که نام آنها در این شکایت برده شده از پاسخگویی فوری به درخواست این روزنامه برای پاسخگویی خودداری کرده اند.

مکزیک در ۱۵ سال گذشته صحنه خشونت مسلحانه بوده است. "فلیپ کالدرسون" رئیس جمهوری وقت این کشور نیروهایی را برای جنگ در «مبارزه با مواد مخدر» اعزام کرده است. بیشتر خشونت ها در مکزیک ناشی از سلاح هایی بوده که ابتدا در آمریکا فروخته شده و بعد به مکزیک قاچاق شده اند.

تحقیقات دولتی در مکزیک نشان می دهد که ۲.۵ میلیون سلاح به طور غیرقانونی در ۱۰ سال گذشته در این کشور قاچاق شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha