فداکاران خدمت به طبیعت در فیروزآباد فارس به خاک سپرده شدند

شیراز- ایرنا- پیکرهای سه فداکار خدمت به طبیعت که در جریان آتش سوزی منطقه هایقر فیروزآباد استان فارس جان خود را از دست داده بودند با حضور مردم و مسئولان تشییع شد و در بهشت زهرا این شهرستان به خاک سپرده شدند.

حامد، رضا و ناصر بهزادی سه نفر از جان باختگان آتش سوزی منطقه هایقر فیروزآباد بودند که برای امداد و فرونشاندن آتش جان خود را از دست دادند.

فرماندار شهرستان فیروزآباد پنجشنبه در حاشیه آیین تشییع و خاکسپاری این سه شهید فداکار به خبرنگار ایرنا گفت:فداکاران خدمت به طبعیت ناصر ، حامد و رضا بهزادی قهرمانانی هستند که با اقتدا به پدران و نیاکان سلحشور و غیرتمند خود همانگونه که در طول تاریخ حافظان عزت و غیرت کشور بودند پیوستند و این بار مردانه ایستادند و به جنگ آتش رفتند.

حسین آرگیو ضمن عرض تسلیت به مردم شهرستان فیروزآباد بخصوص خانواده‌های داغدار آنان از خداوند متعال برایشان صبر و اجر و علو درجات خواستار شد.

آتش‌سوزی تنگه هایقر فیروزآباد که دوشنبه ۱۱مرداد ۱۴۰۰ آغاز شد، سه‌شنبه ۱۲ مرداد فروکش کرد ولی بار دیگر در همین روز دوباره شعله‌ور شد.

این آتش‌سوزی به دنبال دستور استاندار فارس، اعزام سه بالگرد و حضور نیروهای امدادی و مردمی و بسیج ظرفیت‌ها و امکانات، بامداد چهارشنبه ۱۳مرداد مهار شد.
ناصر، حامد و رضا بهزادی اعضای یک خانواده ساکن در روستای چهارقاش در بخش مرکزی شهرستان فیروزآباد با دیدن شعله‌های آتش به یاری آمده بودند اما در محاصره آتش قرار گرفتند و جان خود را در راه دفاع از میراث طبیعی آیندگان ایران هدیه کردند.

بنا بر اعلام اورژانس فارس، در این حادثه جهانبخش بهزادی نیز با سوختگی ۵۴ درصد از قسمت کمر و هر ۲ دست، دچار مصدومیت شد و توسط تکنسین‌ های اورژانس به بیمارستان سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع) شیراز منتقل و بستری شد.

 در این حادثه همچنین یک نفر دیگر دچار مسمومیت شد که برای درمان به بیمارستان فیروزآباد اعزام شد.

تنگه هایقر در روستای رودبال واقع در فاصله ۳۵ کیلومتری فیروزآباد فارس قرار دارد. ارتفاع این تنگه ۴۵۰ متر است و حدود هشت تا ۱۴ کیلومتر طول دارد و در عمق آن نیز رودخانه قره آقاج از میان آن عبور می کند.
در این منطقه گونه های گیاهی همچون بنه، بادام کوهی ( الوک ) کُل خُنگ، گیاه تربین که در رنگ رزی به کار می رود ، درخت ارژن، کهکم، آویشن، ریواس، انار،گیلاس وحشی، کتیرا، گل گاوزبان و گل بنفشه و کندو های عسل طبیعی و گیاه ّتلو  نیز وجود دارد.
همچنین، خرس ، پلنگ ،کفتار ، روباه ، کَل ، بُزکوهی ، میش ،قوچ و پازن ، هم در این منطقه وجود داشته که بسیاری از این گونه ها از جمله خرس نسل آن از بین رفته اما پلنگ در این کوه ها دیده شده است.
شهرستان فیروزآباد در ۹۲ کیلومتری جنوب غرب شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha