آغاز فعالیت ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز

استان ها - ایرنا - ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای سراسر کشور روز پنجشنبه 14 مرداد ماه جاری با برگزاری مراسم تحلیف و انتخاب اعضای هیأت رئیسه ، فعالیت رسمی خود را آغاز کردند .

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور ، آیین تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر تهران با قرائت قرآن و سخنرانی عیسی فرهادی فرماندار تهران برگزار شد.

عیسی فرهادی فرماندار تهران در این مراسم ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات خرداد ۱۴۰۰،  گفت: اعضای جدید شورای شهر پایتخت موضوع امنیت، مسائل اجتماعی و جلب مشارکت مردم در تمامی بحث ها را جدی بگیرند و برای آن تلاش کنند.

فرهادی افزود: سال هاست که برای ساخت و راه اندازی ۴۰ کلانتری تلاش می کنیم، شورای شهر قبلی نیز همکاری لازم را داشت و بخشی از اعتبار را تامین کرد اما به غیر از تعدادی، اتفاقی برای احداث مابقی رخ نداد.

فرهادی اظهار داشت: یکی دیگر از مواردی که اعضای شورای شهر باید برای ساماندهی و مدیریت آن برنامه ریزی کنند، موضوع مسائل اجتماعی، تکدی گری و ساماندهی معضلات این بخش است.

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: متاسفانه با تمامی اقدامات و تلاش هایی که انجام شده است، مردم پایتخت مشارکت سیاسی و اجتماعی و شهروندی را جدی نمی گیرند و سهم خود را در این زمینه آگونه که انتظار می رود ایفا نمی کنند، از همین رو باید برای اصلاح این وضعیت برنامه ریزی و تلاش کرد.

شورای اسلامی شهر تهران ۲۱ عضو دارد؛ مهدی چمران، پرویز سروری،   نرجس سلیمانی، حبیب کاشانی، محمد آخوندی، ناصر امانی، مهدی پیرهادی، مهدی بابایی، سید جعفر تشکری هاشمی، سید احمد علوی، مهدی عباسی، مهدی اقراریان، علیرضا نادعلی، احمد صادقی، سید محمد آقا میری، میثم مظفر، زهرا شمس احسان، نرگس معدنی پو، علی اصغر قائمی، سوده نجفی و جعفر بندی شریبانی اعضای ششمین دوره این شورا هستند.

اعضای هیات رییسه ششمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان نیز همزمان با برگزاری آیین تحلیف، انتخاب شدند و بر این پایه، علی هاشمی طاهری به عنوان رییس شورا معرفی شد.

در آیین تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر کاشان، ۹ عضو این شورا سوگندنامه قرائت کردند.

در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر کاشان، علیرضا عرب بیگی با ۱۸ هزار و ۹۵۰ رای، علی هاشمی طاهری با ۱۷ هزار و ۵۸۷ رای، عفت پدرام فر با ۱۶ هزار و ۷۹۳ رای، مهدی نادعلی با ۱۶ هزار و ۴۴۶ رای و جواد حاجی قدیری راوندی با ۱۶ هزار و ۳۲۰ رای به ترتیب با قرار گرفتن در رده‌های اول تا پنجم، منتخب مردم شدند.

حسین باغ شیخی با ۱۵ هزار و ۴۹۰ رای، علیرضا مفرح با ۱۴ هزار و ۵۸۷ رای، حسین حیدریان یزدلی با ۱۳ هزار و ۲۰۴ رای و مصطفی کردمیل موخر با ۱۱ هزار و ۱۳۲ نینز به ترتیب با قرار گرفتن در رده‌های ششم تا نهم به عنوان دیگر منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر کاشان از سوی مردم برگزیده شدند.

آیین آغاز به کار رسمی و تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین نیز با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

شورای اسلامی شهر قزوین ۹ عضو دارد؛ محسن حق شناس، علی فرمانی ، فرج الله فصیحی رامندی ، حسین صلح جو منفرد، مهری السادات تقوی، فاطمه اشدری ، ولی چگینی، قاسم الهیاری و مهدی مهدی خانی اعضای ششمین دوره این شورا هستند.

از بین نامزدهایی که اعتماد شهروندان قزوینی برای حضور در شورا را کسب کردند ۲ نامزد (حق شناس و فصیحی رامندی) در دوره فعلی (شورای پنجم) نیز حضور دارند.

از شیراز نیز گزارش شده است که اعضای جدید شورای اسلامی شهر شیراز نیز در آیین تحلیف (سوگند) شرکت کردند و  بر ۱۳ کرسی‌ این دوره پارلمان شهری شیراز تکیه زدند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز  در آیین تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز گفت: شوراهای اسلامی توفیقات خوبی در جهت تحقق اهداف اسلامی داشته و خواهند داشت.

آیت الله لطف الله دژکام افزود: مشورت کردن روحیه می خواهد و ممکن است گاهی برخی عضو یک شورا باشند اما تک روی کنند؛مشورت این است که همه اعضا بدون پیش داوری سخنان همه را بشنوند و بهترین را انتخاب کنند.

استاندار فارس نیز در این آیین گفت: اغلب مسئولان ارشد استان در اقدامی نادر به این مراسم آمدند تا این شورا با همدلی و هم افزایی در گام اول کار خود را آغاز کند.

عنایت الله رحیمی افزود: قطعا در طول چهار سال گذشته شهرداران،شوراها و دهیاران سراسر استان فارس خدمات خوبی برای این دیار داشته‌اند که باید از آنها تقدیر کرد.

فرماندار شهرستان شیراز هم در این مراسم گفت: نهاد انتخابات یکی از دستاوردهای مهم بشری و از مهمترین دستاوردهای جمهوری اسلامی است، ۴۰ دوره انتخابات در کشور برگزار شده که سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراها امسال در شرایط ویژه ای برگزار شد که آن را متمایز از ادوار گذشته کرد.

محمدرضا امیری ادامه داد: شیوع  کرونا مواردی از قبیل مشارکت مردم؛همکاری نیروی انسانی و ... را تحت تاثیر قرار داد و برای انتخاب قریب ۹ هزار نیروی اجرایی که کار برگزاری انتخابات را انجام می دهند در این دوره با قریب به ۱۵ هزار نفر تماس برقرار شد تا این کادر تامین شود.

شروع  بکار ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از امروز

مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر همدان نیز در دوره ششم روز پنجشنبه در صحن شورا برگزار و رییس و هیات رییسه شورا برای سال نخست انتخاب شدند.

برهمین اساس‌ "محمود مسگریان" با کسب ۱۱ رای اعضا به عنوان رییس شورای شهر همدان برای مدت یکسال انتخاب شد.

همچنین در این مراسم "سعید نظری" با ۱۱ رای به عنوان نایب رییس شورای ششم شهر همدان برای مدت یکسال انتخاب شد.

نظری نیز پس از جمع‌بندی اعضای شورا در نشست قبل از این مراسم به عنوان نایب رییس شورا انتخاب شده بود.

حجت الاسلام "ناصر صفری افلاکی" نیز به عنوان منشی اول و "سعید شهابی نیا" نیز به عنوان منشی دوم شورای شهر همدان در دوره ششم به مدت یکسال معرفی شدند.

آیین تحلیف هفت عضو شورای اسلامی شهر خمین نیز برگزار شد و « محمدتقی عظیمی» به‌عنوان رئیس شورای اسلامی شهر ششم خمین برای یک سال انتخاب شد.

فرماندار خمین در نخستین نشست شورای اسلامی شهر ششم خمین و آیین تحلیف اعضای این پارلمان محلی، گفت: اعضای جدید شورای اسلامی در زادگاه امام راحل استفاده بهینه از منابع موجود را که دلیل تحریم‌ها دارای محدودیت شده است، در دستور کار قرار داد.

 احمد طهرانی افزود: درآمدزایی و گرفتن عوارض شهری یکی از چالش‌های شهرداری‌ها  است و استفاده درست از منابع برای طرح‌های عمرانی شهری سبب رضایتمندی شهروندان می‌شود.

آیین تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز با حضور مدیر عالی حوزه علمیه خراسان، جمعی از مدیران شهری و استانی و تعدادی از خانواده های شهدا برگزار شد.

در این جلسه حسن موحدیان به عنوان رییس سنی شورای شهر انتخاب شد و اعلام کرد: یکی از اعضای شورای ششم به دلیل ابتلا به کرونا در جلسه حضور ندارد که پس از بهبودی، ایشان هم سوگندنامه را قرائت خواهد کرد.

در ادامه سوگندنامه ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد توسط اعضا قرائت شد و اعضا متعهد به حفظ امانت، انجام وظایف و خدمت به مردم شدند و پس از قرائت سوگندنامه، جلسه اعضای ششمین دوره شهر مشهد رسمیت یافت.
فرماندار مشهد نیز در این مراسم گفت: انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ با موفقیت برگزار شد و تمام خستگی‌ها با بیانات مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری رفع شد.
محمد رضا هاشمی قانونمداری و اصل بی‌طرفی را از وظایف فرمانداری در برگزاری انتخابات بیان کرد و افزود: خوشبختانه انتخابات این دوره نیز در صحت و سلامت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از کرج ، اعضای شورای اسلامی دوره ششم کلانشهر کرج نیز پس از برگزاری آیین تحلیف ، در نشستی هیات رییسه این شورا را انتخاب کردند.

نخستین نشست شورای اسلامی کلانشهر کرج با انتخاب هیات رییسه  این شورا همراه شد که جواد چپردار با کسب ۱۲ رای از مجموع ۱۳ رای به عنوان رییس شورای ششم این کلانشهر انتخاب شد.

همچنین علیرضا رحیمی با کسب ۱۳ رای  نایب رییس ،  مجتبی حاجی قاسمی با کسب ۱۲ رای دبیر اول ، سیدمرتضی اعتصامی با کسب ۱۲ رای دبیر دوم شورا ، فاطمه منعمی با کسب ۱۳ رای به عنوان خزانه دار و علی قاسم پور با کسب ۱۲ رای به عنوان سخنگوی شورای اسلامی کلانشهر کرج انتخاب شدند.

مراسم تحلیف و تعیین اعضای هیات رییسه شورای اسلامی شهر اهواز روز پنجشنبه ۱۴ مرداد با حضور اعضای منتخب، در سالن جلسات فرمانداری اهواز نیز برگزار شد.

پس از رای گیری به عمل آمده سیاوش محمودی با هشت رای به عنوان رییس شورای شهر اهواز و حجت الله زارع زاده با ۹ رای برای سمت نایب رییسی شورا انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از خرم آباد ، مراسم انتخاب هیات رییسه شورای ششم شهر خرم‌آباد امروز در سالن فرمانداری برگزار و رضا بیرانوند با اکثریت آرا به‌ عنوان رییس این شورا انتخاب شد.

انتخابات هیات رییسه شورای ششم شهر خرم‌آباد برای مدت یک سال است.

کرم نعمتی، حجت اله احمدی پور، حمیدرضا صفریان، مجید دریکوند، یونس امرایی، رضا بیرانوند، عباس قلاوندی، هوشنگ نصیری و هادی زینی وند اعضای ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هستند که در انتخابات جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برای حضور در این دوره انتخاب شده‌اند.

 آیین تحلیف اعضای شوراهای اسلامی شهر قم و شهرهای تابعه آن نیز در فرمانداری قم برگزار شد و منتخبین ششمین دوره شورا سوگند یاد کردند.

فرماندار قم در این آیین، تصریح کرد: شورای شهر قم شورایی متین، وظیفه شناس و پاکدستی است و برخی حاشیه های پیش آمده برای نهاد شورا در سایر شهرها در قم ایجاد نشده است.

مرتضی حیدری گفت: در دوره فعالیت شورای پنجم در مجموع ۲ هزار مصوبه به تصویب رسید که بخش اندکی از این مصوبات رد شد.

فرماندار قم ابراز داشت: روند توسعه شهری قم در دوران بعد از انقلاب اسلامی با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و این شهر در دوران پهلوی به عمد عقب نگه داشته شده بود.

حیدری بیان کرد: شهر قنوات ظرفیت بالایی برای توسعه و پیشرفت دارد و شورای ششم باید روند حل مشکلات زیرساختی این منطقه را با قدرت بیشتری دنبال کند.

فرماندار قم ادامه داد: مسئولان استانی نسبت به ارتقای تقسیمات کشوری شهر قنوات اتفاق نظر دارند و در دولت جدید تبدیل شدن قنوات به سومین شهرستان استان قم دنبال خواهد شد.

بر اساس گزارش خبرنگار ایرنا از تبریز نیز در نشست انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تبریز حجت الاسلام رسول برگی با کسب ۱۰ رای به مدت یک سال به عنوان رئیس شورای این کلانشهر در دوره ششم انتخاب شد.

در این انتخابات غلامرضا احمدی نائب رئیس و احد صادقی مقبره دبیر اول، یاسین بجانی دبیر دوم و سخنگو و حسن اسوتچی به عنوان خزانه دار تعیین شدند.

حکیمه غفویری با ۱۱ رای موافق و شهرام دبیری با ۱۰ رای موافق به عضویت شورای اسلامی شهرستان تبریز درآمدند 

منتخبان شورای شهر تبریز امروز همچنین مراسم تحلیف برگزار کرده و سوگندنامه امضا کردند.

اعضای جدید هیات رئیسه دوره ششم شورای شهر ایلام نیز با برگزاری انتخابات توسط اعضای برگزیده انتخاب شدند.

منصور بهادری با اکثریت آرا از سوی اعضای برگزیده شورای شهر به عنوان رییس این شورا منصوب شد.

در این انتخابات هادی کرمی به عنوان نایب رییس، خزانه دار حمید مجیدی، منشی اول علی کریمی، منشی دوم مظفر میرزاد و همچنین سعید انوری پور بعنوان سخنگوی شورای اسلامی شهر ایلام انتخاب شدند.

مظفر میرزاد و هادی کرمی از اعضای پیشین شورای شهر ایلام هستند که مجدد به شورای ششم نیز راه یافتند و پنج عضو دیگر برای اولین بار پای به شورای شهر ایلام گذاشته اند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری جمعه ۲۸ خردادماه سال جاری  برگزار ‌شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha