شرط سنی پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال است

تهران-ایرنا- سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس نامه وزارت آموزش و پرورش به این سازمان، شرط سنی پذیرش در دانشگاه فرهنگیان از ۲۲ به ۲۴ سال تغییر کرد.

فاطمه زرین آمیزی روز پنج شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، اظهار داشت: شرط سنی ۲۴ سال برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان توسط نامه رسمی وزارت آموزش و پرورش به سازمان سنجش با وجود مخالفت این سازمان، جهت اعمال ضوابط دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری ۱۴۰۰ اعلام شد.

وی در این باره خاطرنشان کرد: سازمان سنجش آموزش کشور پیش از این بر اساس درخواست داوطلبان، اطلاعیه ای مبنی بر شرط سنی ۲۴ سال برای پذیرش در دانشگاه فرهنگیان منتشر کرده بود اما وزارت آموزش و پرورش در نامه ای رسمی، حداکثر سن را ۲۲ سال اعلام کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور همچنین در ادامه به این نکته اشاره کرد که شرایط پذیرش بومی در همه دوره های مورد پذیرش (روزانه، شبانه، فرهنگیان و...) در آزمون سراسری سال جاری تغییری نکرده و این شرایط همانند سال گذشته است.

سازمان سنجش آموزش کشور امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور مساعدت با تقاضای متقاضیان آزمون دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به استحضار می رساند، سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از ۲۲ به ۲۴ سال به شرح زیر اصلاح شد:

۱- حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ به میزان ۲۴ سال تمام (متولدین ۷۶/۰۷/۰۱ و بعد از آن) تعیین شده است.

۲- با توجه به تبصره ۱ ماده واحده «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی وتربیتی وزارت آموزش و پرورش» مصوبه جلسه ۸۳۳ مورخ ۲۷ آبان ۹۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، حداکثر سن برای آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ پس از تعیین در دفترچه شماره یک آزمون مزبور درج و اطلاع رسانی خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha