«واکسیناسیون کامل» شرط ورود مسافران خارجی به آمریکا

تهران-ایرنا- دولت "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا طرحی را بررسی می کند که از همه مسافران خارجی که به طور قانونی وارد این کشور می شوند می خواهد در برابر بیماری کووید-۱۹ به طور کامل واکسینه شوند. این طرح یکی از شروط لغو محدودیت های سفر در آمریکا عنوان شده که در آغاز بروز همه گیری اعمال شد.

به گزارش ایرنا، یک مقام کاخ سفید دیروز (چهارشنبه) در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت: بخشی از طرح کاخ سفید برای آغاز سفرها از سراسر کشورهای جهان شامل «رویکردی مرحله ای است که به مرور زمان از همه اتباع کشورها می خواهد قبل از سفر به آمریکا به طور کامل واکسینه شوند».

طرح جدید به عنوان پیش شرط لغو محدودیت های سفر خواهد بود که ابتدا در مارس ۲۰۲۰ وضع شد.

بر اساس مقررات کنونی، همه مسافرانی که دوهفته قبل از ورود به آمریکا از کشورهای برزیل، چین، هند، آفریقای جنوبی، منطقه شنگن در اتحادیه اروپا، ایرلند و انگلیس دیدن کرده اند از ورود به آمریکا منع می شوند. مسافرانی که از طریق هوایی وارد آمریکا می شوند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد تست کرونای آنها منفی است و نباید از تاریخ آن بیش از سه روز گذشته باشد.

مقام آمریکایی که نامش فاش نشده از پاسخ به این سوال رویترز خودداری کرد که آیا طرح های دولت آمریکا شامل واکسیناسیون همه افرادی که از مرز زمینی و از کشورهای مکزیک و کانادا نیز وارد این کشور می شوند، می شود یا خیر. این مرزها هنوز از لحاظ قانونی بسته است، اما برخی از افراد مانند رانندگان کامیون و کادر پزشکی می توانند از آن عبور کنند.

منتقدان طرح جدید کاخ سفید می گویند این که مقررات کنونی شامل مهاجرانی که به طور غیرقانونی وارد آمریکا می شوند نیز هست یا نه، هنوز معلوم نیست. در چند ماهه سال ۲۰۲۱ بیش از یک میلیون و صد هزار نفر در مرز آمریکا بازداشت شده اند.

مقامات بهداشتی آمریکا با شیوع نوع جهش یافته ویروس دلتای کرونا بار دیگر دستور استفاده از ماسک را در بیشتر مناطق این کشور اجباری کردند. در برخی از ایالت ها، دولت های محلی و شرکت ها نیز واکسیناسیون را برای بخشی یا همه کارمندان شان اجباری کرده اند.

این در حالیست که نیویورک اولین شهری است که برای ورود به رستوران ها و مراکز تفریحی آن مجوز دریافت واکسن می خواهد.

پیشتر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا با انتشار فهرست جدیدی به عنوان کشورهای پرخطر به لحاظ شیوع گونه دلتا کرونا، به شهروندان خود هشدار داد که از سفر به چندین کشور جهان از جمله ایران، یونان، ایرلند و قزاقستان خودداری کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha