اعضای شورای ششم شهرهای ساوه پس از ادای سوگند کار خود را آغاز کردند

ساوه- ایرنا - آیین تحلیف و ادای سوگند اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهرهای ساوه، غرق آباد و آوه برگزار شد و با مشخص شدن ترکیب هیات رئیسه از امروز فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، در مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر ساوه همچنین «احمد حاج امینی» به عنوان رئیس و  «کبری طاهری» به عنوان نایب رئیس با رای اکثریت برگزیده شدند.

در این مراسم که به میزبانی فرمانداری ساوه برگزار شد،  امام جمعه ساوه اظهار کرد: فرصت های خدمتگزاری نعمت الهی هستند که به سرعت تمام می شوند و باید قدر آن را دانست.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» اظهار کرد: بهترین کار این است که شوراهای منتخب در راستای رضای خداوند و گره گشایی از مشکلات مردم اهتمام داشته باشند.

وی گفت: شورا به معنای تمرین دموکراسی است و در قرآن کریم نیز بر ضرورت انجام امور به صورت شورایی تاکید فراوان شده است.

امام جمعه ساوه به اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساوه پیشنهاد کرد که از ظرفیت نخبگان جامعه و بهره مندی از نظر آنها غافل نمانند زیرا در چنین شرایطی امور شهر به نحو شایسته ای پیش خواهد رفت.

به گفته او، اعضای شورای شهر در برابر بودجه هایی که هزینه می شود باید فردای قیامت در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشند و بهتر است که هر نوع هزینه ای با نگاه کارشناسی و در راستای مصالح و منافع مردم شهر انجام شود.

حجت الاسلام حسینی ضمن تاکید بر ضرورت حفظ استقلال شورای شهر، افزود: این نهاد مدیریت شهری باید با فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه و سایر مسئولان همکاری و تعامل سازنده داشته باشد و ذهنیتی پیش نیاید که فلان عضو شورا یار فلان مسئول است.

وی همچنین شفافیت را از دیگر شاخص های مهم عملکردی و رفتاری اعضای شورای شهر دانست و گفت: عملکردها باید به گونه ای باشد که هیچ یک از اعضای شورای شهر متهم به پنهان کاری نشوند.

امام جمعه ساوه بر لزوم نظارت شورای شهر بر عملکرد شهرداری تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات مهم شورای ششم در آغاز فعالیت خود،  انتخاب فردی شایسته به عنوان شهردار ساوه است و باید بر او عملکرد نظارت جدی شود و اینگونه نباشد که شهردار بر شورا مدیریت کند زیرا این رویه هزینه های زیادی بر شهر تحمیل می کند.

به گفته او، شورای شهر باید رعایت مصالح شهروندان به خصوص اجتناب از تعارض منافع را در سرلوحه کار خود قرار دهد تا در پیشگاه افکار عمومی و خداوند متعال سربلند باشند.

امام جمعه ساوه با یادآوری کاستی های بودجه فرهنگی شهر، تاکید کرد: کمیته فرهنگی شورای شهر باید بسیار فعال تر از قبل باشد و اعتباراتی برای شناسایی و آسیب شناسی مشکلات شهر ساوه اختصاص دهد و یقین بدانند که حضور قدرتمند شورای شهر در راستای رفع معضلات فرهنگی، بسیاری از آسیب ها را کاهش خواهد داد.

فرماندار ساوه نیز در این جلسه، ضمن تبریک آغاز فعالیت اعضای منتخب شورای ششم شهر،  گفت: با وجود غالب بودن شرایط کرونا،  انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان با سلامت و بدور از نگرانی در زمینه های امنیتی برگزار شد.

«علی میرزایی» اظهار کرد: تلاش همه عوامل برگزاری انتخابات شایان قدردانی است زیرا رقم خوردن حماسه سیاسی ۲۸ خرداد با زحمات دست اندرکاران و حضور چشمگیر مردم رقم خورد.

وی بیان کرد: مسئولیت در نظام اسلامی به مثابه قرار گرفتن در صف خدمتگزاری برای انقلاب و کشور است و باید قدر این فرصت های بزرگ را بدانیم و به این مساله هم فکر نکنیم که در کجای صف خدمتگزاری قرار داریم زیرا مهم نفس عمل و خدمت به خلق الله است.

فرماندار ساوه اظهار داشت: در شورای اسلامی دوره پنجم شهر ساوه،  ۲۱۲ جلسه با بیش از پنج هزار و ۲۰۰ مصوبه تشکیل شد که ۹۷ مصوبه آن در کمیته انطباق مورد اعتراض قرار گرفت و تلاش شد تا مصوبات برابر قانون به تایید برسد.

به گفته میرزایی،  ارتقای سطح آگاهی های مردم یکی از وظایف شورای اسلامی شهر است و در کنار این مساله،  حل مشکلات اجتماعی به ویژه مسائل حاشیه نشینی که شهر ساوه در ۲۲ نقطه با آن دست به گریبان است، بسیار مهم و راهبردی به حساب می آید.

رئیس دادگستری شهرستان ساوه نیز با  اشاره به در پیش بودن هفدهم مرداد، روز خبرنگار را تبریک گفت و فعالان رسانه را چشم بینای مردم و مسئولان دانست که منعکس کننده دردها و آلام جامعه هستند.

«هادی ملکی» افزود: فرصت خدمتگزاری را خداوند در اختیار اعضای شورای منتخب شهر ساوه قرار داده است و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را ببرند زیرا هیچ چیزی ارزشمندتر از این فرصتهای خدمت و رفع مشکلات جامعه نیست.

وی گفت: اعضای شورای شهر باید در دوره فعالیت پیش رو قانونمند باشند و در همه اقدامات خود همواره پست سر قانون حرکت کنند تا مجبور به محکمه و پاسخگویی نباشند.

رئیس دادگستری ساوه گفت: منتخبان مردم در شورای اسلامی شهر باید منافع شهر و جامعه را بر هر مصلحتی ارجح تر بدانند و عیار اعضاء در شرایط فشارها مشخص خواهد شد.

وی تاکید کرد: انتظاری که از شورای شهر وجود دارد این است که تحقیق و بررسی همه جوانب، برنامه و سوابق گزینه ای مناسب را برای شهرداری انتخاب کنند و بر کار و فعالیت او نظارتی مداوم و پیوسته داشته باشند.

ملکی ادامه داد: گاه اتفاقاتی مانند رایزنی های خارج از عرف و توافقات پشت پرده میان اعضای شورای شهر و شهردار می افتد که درخواست ما این است در دوره کنونی شاهد چنین رفتارهایی نباشیم و بیشتر منافع مردم را مدنظر قرار دهند تا در پایان دوره کارنامه روشنی داشته باشند.

وی همچنین از اعضای شورای ششم ساوه درخواست کرد، که برخی اشتباهات و مواردی که سبب هدر رفت بودجه می شود را تکرار نکنند و از کارهای گذشتگان درس عبرت بگیرند.

رئیس دادگستری شهرستان ساوه گفت: مجموعه قضایی نیز با قوت در کنار شورا و مدیریت شهری ساوه است و حامی تصمیمات قانونی آنها خواهد بود.

وی تاکید کرد: مجموعه قضائی شهرستان هیچ وقت قصد مچ گیری و بهانه تراشی ندارد و انتظار داریم که اعضای منتخب به عنوان یک دوست با ما در تعامل باشند.

در ادامه این جلسه آیین تحلیف اعضای شورای شهرهای غرق آباد و آوه نیز برگزار شد.

«ابولفضل باباشلو» به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر غرق آباد و «حسین هوشنگی» نیز به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر آوه برگزیده شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha