مدارس قم برای آموزش حضوری و یا غیرحضوری آمادگی دارند

قم- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش‌وپرورش قم گفت: مدارس این استان برای هر نوع آموزش، اعم از حضوری و یا غیرحضوری دانش آموزان آمادگی صددرصدی دارند.

مریم السادات پناهنده روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: اگر آموزش حضوری باشد، مهارت‌ها و فعالیت‌های عملکردی بهتر به دانش آموزان آموزش ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط حاکم به دلیل شیوع ویروس کرونا،‌ آموزش‌وپرورش قم نیز تابع ستاد ملی کرونا می‌باشد و هر تصمیمی مبنی بر آموزش حضوری و یا مجازی اتخاذ شود، در مدارس قم نیز اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار مرکز بهداشت استان،‌ بیش از ۹۵ درصد پروتکل‌های بهداشتی در مدارس قم در فصل امتحانات رعایت می‌شود.

پناهنده تاکید کرد: برای سال تحصیلی آینده تمهیدات لازم اندیشیده و برنامه‌ریزی‌شده  است و امیدواریم حضور دانش آموزان که هویت مدرسه است را در مدارس شاهد باشیم.

وی با بیان این‌که دستورالعمل‌های آموزش حضوری دانش آموزان به مدارس ابلاغ شده است، گفت: با توجه به متراژ کلاس‌ها، دانش آموزان برای حضور در کلاس گروه‌بندی خواهند شد تا فاصله‌گذاری اجتماعی در مدارس رعایت شود.

در سال تحصیلی گذشته تعداد دانش آموزان با افزایش هشت ‌درصدی به حدود ۲۷۰ هزار نفر در مقاطع مختلف رسیده است؛ ۶۷۰ فضای فیزیکی و پنج هزار و ۸۰۰ کلاس درس آماده ‌شده و تعداد کد فضاهای آموزش‌وپرورش قم حدود یک‌هزار و ۳۰۰ واحد است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha