رکورد پرتاب وزنه مردان المپیک شکسته شد

تهران- ایرنا- مسابقات دو و میدانی المپیک توکیو شاهد یک رکوردشکنی دیگر بود. این بار رکورد المپیک در ماده پرتاب وزنه مردان شکست.

به گزارش ایرنا،‌ صبح امروز سه فینال از مسابقات دو و میدانی بازی‌های المپیک برگزار شد و کشورهای آمریکا، پرتغال و جامائیکا صاحب مدال طلا شدند. امروز بورکینافاسو هم به نخستین مدال تاریخ خود در المپیک دست یافت.

در ماده پرتاب وزنه، رایان کروزر از آمریکا که حدود ۴۵ روز پیش رکورد جهان را پس از ۳۱ سال شکسته بود، با پرتابی به طول ۲۳ متر و ۳۰ سانتی‌متر هم مدال طلا را تصاحب کرد و هم رکورد المپیک را شکست.

رکورد پیشین المپیک با ۲۲ متر و ۵۲ سانتی‌متر در اختیار خود کروزر بود که در المپیک ۲۰۱۶ ریو ثبت شد. این پرتابگر ۳۱ ساله که رکورد جهان را ۲۳ متر و ۳۷ سانتی‌متر در اختیار دارد، امروز آمادگی فوق‌العاده‌ای داشت و در همه ۶ فرصت خود رکوردی بیش از رکورد پیشین المپیک ثبت کرد و پنج پرتاب او بالاتر از تمام رقبایش بود. کروز پس از قهرمانی کاغذی رو به دوربین‌ها گرفت که روی آن نوشته بود: «پدربزرگ! ما انجامش دادیم. قهرمان المپیک ۲۰۲۰.»

رکورد پرتاب وزنه مردان المپیک شکسته شد

پس از کروزر، جو کواکس از آمریکا با ۲۲ متر و ۶۵ سانتی‌متر به مدال نقره دست یافت. کواکس هم از رکورد پیشین المپیک گذر کرد ولی از بدشانسی او بود که رقیب قدرتمندی داشت و مثل المپیک ریو مدال نقره گرفت.

توماس والش از نیوزلند هم با پرتابی به طول ۲۲ متر و ۴۷ سانتی‌متر،‌ رکورد شخصی خود را بهتر کرد و مدال برنز را هم به دست آورد.

در فینال پرش سه‌گام مردان هم پدرو پیچاردو با ۱۷ متر و ۹۸ سانتی‌متر قهرمان شد. او که رکورد کشورش را شکست، تا بهبود رکورد المپیک فقط ۱۱ سانتی‌متر فاصله داشت.

رکورد پرتاب وزنه مردان المپیک شکسته شد

یامینگ ژو از چین با ۱۷ متر و ۵۷ سانتی‌متر مدال نقره گرفت و هوگوئس زانگو از بورکینافاسو با ۱۷ متر و ۴۷ سانتی‌متر به مدال برنز رسید. این نخستین مدال ورزش بورکینافاسو در تاریخ المپیک به حساب می‌آید.

رکورد پرتاب وزنه مردان المپیک شکسته شد

هانسل پارچمنت از جامائیکا هم با ثبت زمان ۱۳ ثانیه و ۴ صدم ثانیه مدال طلای ۱۱۰ متر بامانع مردان را از آن خود کرد. گرنت هالووی از آمریکا با ۱۳ ثانیه و ۹ صدم ثانیه و رونالد لوی از جامائیکا با ۱۳ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه مدال‌های نقره و برنز این ماده را به دست آوردند.

رکورد پرتاب وزنه مردان المپیک شکسته شد

تاکنون مدال‌های ۲۷ ماده از رشته دو و میدانی المپیک توکیو توزیع شده است. آمریکا با ۴ طلا، ۱۱ نقره و ۴ برنز موفق‌ترین کشور در این رشته به حساب می‌آید و جامائیکا با ۳ طلا، یک نقره و ۳ برنز و لهستان با ۳ طلا و ۳ برنز در رده‌های بعدی هستند.

در مسابقات عصر امروز فینال ۲۰ کیلومتر پیاده‌روی و ۴۰۰ متر مردان و پرش بانیزه زنان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha