۱۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۶:۰۴
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84427055
۱ نفر

برچسب‌ها

واکنش رومانی در مورد حمله به کشتی

تهران- ایرنا- وزارت امورخارجه رومانی چهارشنبه شب اعلام کرد که متحدان ناتو را در جریان حمله به کشتی مرسر استریت گذاشته است.

به گزارش ایرنا، بوگدان اورسکو وزیر امورخارجه رومانی در پیامی توییتری نوشت: رومانی در کنار آمریکا و انگلیس به طور رسمی متحدان ناتو را در مورد نقض آشکار قوانین بین المللی در حمله به کشتی مرسر استریت مطلع کرده است.

اورسکو در ادامه نوشت: این حمله عمدی خطراتی را برای امنیت ناوبری بین‌المللی و صلح و امنیت بین‌المللی به همراه داشته است.

وزیر امور خارجه رومانی همچنین در پیام توییتری دیگری نوشت: رومانی به همراه انگلیس و لیبریا به طور مشترک نامه‌ای را به رییس شورای امنیت سازمان ملل در مورد حمله عمدی به کشتی مرسر استریت ارسال کرده‌اند.

به گفته اورسکو، این نقض قوانین بین‌المللی باید محکوم شود. زیرا ما همچنان نگران چنین خطراتی برای صلح و امنیت بین‌المللی هستیم.

آمریکا و انگلیس در قضیه مشکوک و مبهم حمله به نفتکش متعلق به صهیونیست‌ها بدون ارائه مدرکی، انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه گرفته‌اند.

بامداد پنجشنبه هفتم مرداد حمله‌ای به یک کشتی تجاری متعلق به شرکت صهیونیستی «زودیاک ماریتایم» در نزدیکی سواحل عمان صورت گرفت که به کشته شدن ۲ تن از خدمه آن منجر شد؛ رخدادی که موجب شد مقامات رژیم صهیونیستی و برخی متحدان تل‌آویو به سرعت ایران را در این باره متهم کنند.

در مقابل، سخنگوی وزارت امور خارجه اخبار منتشر شده پیرامون حوادث امنیتی پی در پی در آب‌های خلیج فارس و دریای عمان را کاملا مشکوک دانست و درباره هرگونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی هشدار داد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha