۱۴ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۳:۰۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84427040
۰ نفر

برچسب‌ها

خبر رسانه‌های سعودی از حمله پهپادی یمن به عربستان

تهران- ایرنا-رسانه‌های سعودی بامداد پنجشنبه با تأیید حمله پهپادی انصارالله یمن به جنوب غرب عربستان، مدعی رهگیری و انهدام آن شدند.

به گزارش ایرنا، تلویزیون رسمی عربستان به نقل از سخنگوی ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض ادعا کرد: پدافند هوایی ائتلاف یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده را که از یمن به سمت شهر خمیط مشیط [جنوب غرب عربستان] به پرواز درآمده بود، رهگیری و منهدم کرده است

ترکی المالکی در ادامه ادعاهایش گفته است: با تمام اقدامات حمله به غیرنظامیان مقابله شده و این تلاش‌ها به شکست کشیده شده است.

عربستان به نوع پهپاد یمنی اشاره‌ای نکرده است.

نیروهای یمنی تاکنون واکنشی نسبت به ادعای المالکی نشان نداده‌اند.

ادعای المالکی درمورد حمله به غیرنظامیان درحالی بیان می‌شود که یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن همواره تأکید کرده است که حملات پهپادی و موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به تأسیسات نظامی سعودی صورت می‌گیرد و این حمله به کشورهای متجاوز تا زمانی که حملات آنها به کشورش متوقف نشود، ادامه خواهد داشت.

چندی پیش نیز نیروهای یمنی با استفاده از ۶ پهپاد تاسیسات نفتی آرامکو در ریاض پایتخت عربستان سعودی را هدف حمله قرار داده بودند.

این حملات پس از هفتمین سالگرد حمله ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان به یمن صورت می‌گیرد. دولت ریاض به همراه امارات و با چراغ سبز آمریکا و کشورهای غربی ششم فروردین ماه ۹۴ حملات همه جانبه‌ای به یمن برای جلوگیری از به قدرت رسیدن جنبش انصارالله انجام داد که تاکنون هیچ دستاوردی جز تحمیل هزینه‌های سرسام آور جنگ و تلفات نیروها به دنبال نداشته است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha