نماینده مجلس: بستر مناسب صادرات مبل و منبت ملایر به چین فراهم می شود

همدان- ایرنا- نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت که دانشگاه ملی ملایر به منظور ایجاد تعاملات بین‌المللی در راستای زمینه سازی برای صادرات محصولات تولیدی این شهرستان شامل مبل و منبت، انگور و کشمش از سفیر جمهوری خلق چین در تهران برای سفر به ملایر دعوت کرده است.

حجت الاسلام "احد آزادیخواه" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دانشگاه ملایر دارای ۲ پژوهشکده تحقیقاتی انگور و کشمش و مبل و منبت است که در سال‌های اخیر میزیان دانشجویان کشورهای مختلف برای معرفی قابلیت های شهرستان با هدف رشد و توسعه اقتصادی منطقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه ملایر عنوان شهر جهانی "انگور و مبلمان منبت" را دارد، گفت: با توجه به ظرفیت‌های بالای شهر ملایر و زمینه سازی برای گسترش تعاملات علمی اقتصادی و ایجاد بازارهای مطلوب صادراتی مبل و منبت، انگور و کشمش در عرصه بین‌المللی از جمله کشور چین، از سفیر این کشور برای حضور در ملایر و آشنایی با این توانمندی و فراهم کردن زمینه همکاری های اقتصادی و مبادلات تجاری دعوت شده است.

وی نقش بخش کشاورزی در فرآیند توسعه اقتصادی را بی‌نظیر دانست و افزود: با وجود موقعیت ممتاز جعرافیایی، تنوع آب و هوایی، نیروی کار تحصیلکرده، مزیت‌های نسبی خدادادی در زمینه محصولات با ارزشی همچون انگور، گردو، پسته، زعفران و داروهای گیاهی، ملایر ظرفیت مناسبی برای توسعه اقتصادی با بهره مندی از این قابلیت ها را دارد.

حجت الاسلام آزادیخواه همچنین به تشکیل کارگروهی با محوریت دانشگاه ملایر و حضور دستگاه‌های مرتبط همچون محیط زیست، منابع طبیعی، امور منابع آب و جهاد کشاورزی برای ارایه نظرات کارشناسی در خصوص تحقق این مهم و فراهم کردن بستر توسعه اقتصادی شهرستان ملایر خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ دانشگاه ملی ملایر با بیش از ۶ هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیات علمی و کارمند، یکی از دانشگاه‌های جامع کشور با بیش از ۹۰ رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است.

ملایر به واسطه تولیدات محصولات ممتاز با قابلیت های ویژه صادراتی، عنوان شهر جهانی مبل و مبنت و کشمش و انگور را کسب کرده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha