رئیس پارلمان صربستان : خواهان ارتقای روابط همه جانبه با ایران هستیم

بلگراد-ایرنا- رئیس پارلمان صربستان در آستانه سفر به ایران به منظور حضور در مراسم تحلیف «سید ابراهیم رئیس ساداتی» رئیس جمهوری ایران گفت: خواهان ارتقای روابط با ایران در تمامی عرصه ها هستیم.

به گزارش ایرنا، «ایویتسا داچیچ»  قبل از پرواز به مقصد ایران به خبرنگار ایرنا در بلگراد افزود : برای حضور در مراسم تحلیف «سید ابراهیم رئیسی ساداتی» که از طرف «آلکساندر وچیچ» رئیس جمهور صربستان به اینجانب محول شد، افتخار می کنم.

وی با اشاره به روابط خوب بین جمهوری صربستان و جمهوری اسلامی ایران و تاکید بر این که بلگراد خواهان گسترش روابط با تهران در تمامی عرصه ها است، گفت : تلاش داریم که این روابط را در حوزه های های مختلف به بالا تر از سطح کنونی ارتقا دهیم و برای انجام چنین اقدامی به همایش های تجاری بیشتری نیاز است.

وی  تاکید کرد: ملت ایران دوستان بزرگ ما هستند و بویژه در این زمان بایستی در کنار یکدیگر بایستیم و دولت جمهوری صربستان در این راستا ۵۰ هزار واکسن علیه کرونا به ایران اهدا می کند.

رئیس مجلس صربستان با اعلام رضایت از روابط خوب بلگراد و تهران در فرودگاه "نیکولا تسلا بلگراد" به " رشید حسن پور "سفیر جمهوری اسلامی ایران گفت : تقویت همکاری های پارلمانی بین دو کشور مهم و ضروری است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha