ویژه‌نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ منتشر شد

تهران-ایرنا- ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ به منظور تسهیل انتخاب رشته کنکوری‌ها در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، دقایقی قبل ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ۱۴۰۰ در درگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org منتشر شد.

سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرده است که این ویژه نامه توسط خانواده ها و کنکوری ها قبل از انتخاب رشته مطالعه شود.

این ویژه نامه حاوی اطلاعاتی از جمله تعاریف مرتبط با کارنامه مرحله اول آزمون سراسری، ویژگی های یک مشاور برای انتخاب رشته، آشنایی با رشته های تحصیلی، توضیح فرایند انتخاب رشته، معرفی سهمیه ها، بومی پذیری، عوامل اصلی در پذیرش داوطلبان و مهمترین ضوابط در انتخاب رشته است.

فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری ۱۴۰۰ برای یک میلیون و ۸۹ هزار و ۲۰۰ داوطلب مجاز شده، از فردا پنجشنبه ۱۴ مردادماه در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود. شب گذشته دفترچه راهنمای انتخاب رشته نیز در اختیار داوطلبان قرار گرفت.

از روز گذشته نیز سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور برای داوطلبانی که قصد اطلاع از وضعیت قبولی خود دارند، از سوی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد.

داوطلبانی که در آزمون سراسری شرکت کرده و مجاز به انتخاب رشته نشدند، از فردا می‌توانند در پذیرش بدون آزمون دانشگاه ها رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha