مردم تحت تاثیر باورهای غلط در رابطه با واکسن کرونا قرار نگیرند

چابهار- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: تزریق واکسن بهترین شیوه برای مقابله با کرونا است و نباید برخی از مردم تحت تاثیر باورهای غلط در مورد واکسن کرونا قرار گیرند.

دکتر مهدی میرادی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: انتشار اخبار و اطلاعات نادرست درباره واکسن کرونا در فضای مجازی عامل کاهش تمایل عمومی به تزریق واکسن شده و برخی مشکلات را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون عمومی جامعه بویژه اقشار آسیب پذیر و در معرض خطر بیماری کرونا گفت: افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و ضعف سیستم ایمنی و همچنین گروه‌های سنی مختلف در معرض خطر بیماری هستند که هرچه سریعتر می‌باست نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان  شهرستان چابهارتصریح کرد: متاسفانه انتشار اخبار غلط و نادرست در فضای مجازی درباره واکسن‌های کرونا منجر به  ایجاد اضطراب و کاهش تمایل عمومی جامعه نسبت به واکسیناسیون شده در حالیکه تنها راه مهار و ریشه کن  شدن این ویروس واکسیناسیون است.

وی ادامه داد: علما و روحانیون، فعالان اجتماعی و سایر  افراد تاثیرگذار در سطح جامعه  می‌بایست مردم را به تزریق واکسن تشویق و آنچه که به واسطه اطلاعات و اخبار نادرست در جامعه باعث کاهش تمایل به واکسیناسیون شده را خنثی کنند.

میرادی افزود: شواهد نشان داده خطر ابتلا و تشدید کرونا در افرادی که واکسینه شده‌اند کاهش می‌یابد و این افراد حتی در صورت ابتلا به بیماری از نوع شدید و مرگ و میر آن در امان خواهند بود.

متخصص بیماری@های عفونی و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در خصوص عوارض واکسن های کرونا گفت: واکسن های کووید ۱۹ بی خطر و باعث محافظت افراد در برابر ابتلا به بیماری شدید و مرگ ناشی از کرونا می‌شوند و ممکن است عوارض جانبی خفیفی داشته باشند که نشانه  ایجاد ایمنی در بدن است.

وی ادامه داد: مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا طی ماه‌های گذشته بی‌سابقه بوده و کرونای جهش یافته دلتا شهرستان چابهار را در بر گرفته است.

میرادی گفت: موج جدید در حالی چابهار را در بر گرفته که گونه کرونا دلتا حوزه جنوب شرق استان بویژه این شهرستان را کاملا درگیر کرده است.

وی بیان کرد: علائم این گونه جدید مانند سرما خوردگی شامل سردرد و آبریزش بینی است که ‌پس از ۴۸ ساعت تشدید می‌شود که باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha