۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۰۰
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 84426798
۰ نفر

برچسب‌ها

بودجه شهرداری رفسنجان ۵۴۲ میلیارد تومان است

کرمان - ایرنا - رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان گفت: امسال بودجه این شهرداری ۵۴۲ میلیارد تومان است که در بخش های مختلف آسفالت، عمران، فضای سبز و زیباسازی هزینه می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی هاشمیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اعضای شورای اسلامی دوره پنجم در محل سالن هنری دانشگاه ولیعصر(عج) رفسنجان به تشریح بخشی از عملکرد چهارساله این شورا پرداخت و افزود: بودجه سال ۹۶ بیش از ۱۱۴ میلیارد تومان بود که توانستیم  ۸۷ درصد این بودجه را معادل ۹۹ میلیارد تومان محقق کنیم.

وی اظهار داشت: در سال ۹۷ نیز بودجه شهرداری ۱۸۰ میلیارد تومان مصوب و ۸۲ درصد آن محقق شد.

وی گفت: بودجه سال ۹۸ نیز ۲۱۶ میلیارد تومان مصوب و ۹۸ درصد آن محقق شد و این نشان دهنده مدیریت صحیح است.

هاشمیان ادامه داد: در سال گذشته این بودجه ۳۴۲ میلیارد تومان به تصویب رسید که ۱۱۱ درصد محققق شد.

وی تصریح کرد: امسال نیز بودجه ۵۴۲ میلیارد تومان به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده و امیدواریم به طور کامل محقق شود.

حجت الاسلام هاشمیان در بخش دیگر از سخنان خود به اینکه انسان محور توسعه است پرداخت و گفت: از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون، رفسنجان رتبه علمی کنکوری کسب نکرده و امسال محمد شایان شعبانی رتبه ۲ کنکور ریاضی را به دست آورده است.

وی خاطرنشان کرد: نگاه  شورای اسلامی شهر رفسنجان نیز به بحثِ توسعه محوری است و انسان های ارزشمند را حمایت می کند بر همین اساس از رتبه ۲ کنکور ۱۴۰۰ تقدیر شد زیرا این شخص توانست نام رفسنجان را بلند آوازه کند.

وی افزود: شهرداری و مس سرچشمه باید به طور جدی این شخص که آینده درخشانی خواهد داشت را مورد حمایت قرار دهند.

هاشمیان افزود: اگر جوانان حمایت شوند انگیزه کسب علم در آنان بیشتر می شود و باعث  نخبه پروری می شود.

تحویل ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه به شورای ششم

حجت الاسلام هاشمیان با بیان اینکه دوره شورای اسلامی پنجم که به اتمام رسیده است تصریح کرد: ۳۰۰ میلیارد تومان به اعضای منتخب دوره ششم تحویل داده و شورای پنجم نه تنها هیچ بدهی به بار نیاورده است که ۳۰۰ میلیارد تومان هم به شورای جدید تحویل داده است.

وی افزود: دوره چهار ساله اخیر ، بیشتر به زیباسازی شهر، احداث بوستان ها و پارک های محله ای، اجرای آسفالت و کارهای فرهنگی پرداخته شد.

شهرداری رفسنجان بیش از ۳۰۰ نیروی بومی جذب کرد

هاشمیان گفت: در دوره های قبل از نیروهای اتباع بیگانه برای اشتغال در فضای سبز و شهرداری به کار گرفته شده بود که در چهار سال اخیر با تصویب جذب نیروهای بومی، به جای اتباع بیگانه ۳۰۰ نیروی بومی جذب و به کار گرفته شد.

حدود ۴۰ دفتر صدور پروانه ساختمان در رفسنجان نیاز است

عضو شورای شهر رفسنجان اظهار داشت: الگوی شهرسازی یکی از طرح های پیشنهادی است؛ در این الگو، دفاتر صدور پروانه ساختمان در سطح شهر فعال می شود و ارتباط کارمند شهرداری با شهروند قطع و تخلفات هم کاهش می یابد.

محمد فتحیان افزود: این طرح در رفسنجان اجرا خواهد شد و دفاتر صدور پروانه در رفسنجان راه اندازی می شود و شهرداری نقش نظارت را خواهد داشت.

وی ادامه داد: رفسنجان دارای ۲ شهرداری منطقه است و نیاز به حدود ۴۰ دفتر صدور پروانه ساختمان دارد.

رفسنجان نیازمند اتاق فکر است

فتحیان ادامه داد: رفسنجان نیازمند اتاق فکر است، تا افراد توانمند شناسایی و برای رفع مشکلات شهرستان و پیش بردن این شهر به سمت و سوی رونق در این اتاق با همفکری بتوانند تدابیر ارزشمندی تدوین و اجرا کنند.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha