رقابت ۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب در آزمون نظام مهندسی استان مرکزی کلید خورد

اراک  - ایرنا - بازرس تام‌الاختیار وزارت راه و شهرسازی در سازمان نظام مهندسی گفت: آزمون ورود به حرفه مهندسان روز چهارشنبه در استان مرکزی کلید خورد و ۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب در سه روز برای این رقابت شرکت می‌کنند.

 «محسن زارع»  در گفت و گو با  ایرنا افزود: آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته‌های معماری،عمران،تاسیسات مکانیکی،تاسیسات برقی، شهرسازی، ترافیک و نقشه‌برداری و همچنین تعیین صلاحیت معماران تجربی و کارشناسی ماده ۲۷ جهت گرفتن پروانه اشتغال به کار به طور همزمان  با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در کل کشور برگزار شد.
وی بیان کرد: این آزمون روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه هفته جاری در نوبت صبح از ساعت هشت تا ۱۰ و نیم صبح همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی جریان دارد.
بازرس تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی در سازمان نظام مهندسی اظهار داشت: ‪. شمار داوطلبان سراسر کشور سه هزار و ۵۸۱ زن و ۱۲ هزار و ۳۰۱ مرد است

زارع بیان کرد: ‪ زمان اعلام نتایج برای داوطلبان و متقاضیان حدود سه ماه پس  از آزمون خواهد بود
وی تاکید کرد: حدنصاب قبولی در آزمون حداقل کسب ۵۰ درصد کل نمره است و افرادی که موفق به کسب امتیاز شوند در ادامه می‌تواتند پروانه اشتغال به‌کار پایه سوم دریافت کنند.
بازرس تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی در سازمان نظام مهندسی ادامه داد: داوطلبان باید برای ارتقای این پایه به پایه‌های بالاتر طبق ماده ۱۱ قانون نظام مهندسی و بعد از گذشت زمان چهار سال به پایه دوم و بعد از گذشت پنج سال به پایه اول ارتقا‬‏ یابند.
زارع یادآور شد: مهندسان با اخذ پروانه فوق می‌توانند از استان محل سکونت خود برای فعالیت یک کد یا شناسه اختصاصی دریافت و شروع به فعالیت هم به‌صورت فرد حقیقی و هم  در جایگاه تاسیس شرکت و به شکل حقوقی در امر مربوطه فعالیت کنند.
 وی عنوان کرد: آزمون نظام مهندسی برای ورود متقاضیان به حرفه مهندسان بعد از تشکیل سازمان نظام مهندسی که یک نهاد غیردولتی بوده در سال ۱۳۷۳ برای نخستین بار در کشور برگزار و  تا سال ۱۳۹۱ تنها یک‌بار در سال اتفاق افتاده است.
بازرس تام الاختیار وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: این آزمون پس از سال ۹۱ در ۲ نوبت و در هر شش ماه سال به‌صورت مستمر برگزار شده است.
زارع خاطرنشان کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسان مقرر بود در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شود که با توجه به دستورالعمل شماره ۶۸ ستاد ملی کرونا این آزمون به تعویق افتاده بود.
 ‏‪مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت : آزمون ورود به حرفه مهندسان و کاردان‌های فنی با مشارکت ۲ هزار و ۵۰۰ داوطلب  در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در ۲ حوزه امتحانی ساوه و اراک در هفت رشته اصلی شامل عمران، معماری، شهرسازی، تاسیسات مکانیکی، برق، نقشه برداری و ترافیک برگزار می‌شود
«احمد مرزبان» افزود: ۲ صلاحیت جدید هم با عنوان اجرای بهسازی و طراحی گود به این رشته های هفتگانه آزمون سازمان نظام مهندسی اضافه شده است که با رعایت پروتکل های بهداشتی همزمان با سراسر در حال اجرا است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha