تدوین سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص پایان یافت

تهران - ایرنا - تدوین سیاست‌های کلی تامین اجتماعی در مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز چهارشنبه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و با حضور اعضا پایان یافت.

به گزارش ایرنا از اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این نشست که رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و نماینده دولت نیز حضور داشتند، بندهای باقی مانده از سیاست های کلی تامین اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش پس از ارائه متن پیشنهادی کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع و تبادل نظر اعضای جلسه بندهایی به شرح ذیل تصویبشد تا به محضر مقام معظم رهبری پیشنهاد و پس از تصویب از سوی معظم له ابلاغ شود.

جز نهایی بند ۵:
-    امور امدادی با مشارکت و حمایت آسیب دیدگان ناشی از حوادث غیرمترقبه از طریق:
-    فرهنگ سازی و ایجاد سازو کار لازم برای فراگیر نمودن پوشش بیمه ای مربوط به املاک و اموال با استفاده از منابع مردم و کمک دولت
-    الزام سریع دولت و بسیج همگانی نهادهای مرتبط برای امدادرسانی و نجات جان و اموال مردم
-    جبران خسارت وارده به مردم توسط بیمه های تجاری از محل حق بیمه های پرداختی مردم و مساعدت دولت

بند ۸ :
-    الزام به تهیه پیوست تامین اجتماعی برای طرح ها و برنامه های کلان کشور

بند۹:
-    توانمندسازی و بازاجتماعی شدن محرومان و آسیب دیدگان و ایجاد زمینه بازگشت آنها به محیط کار، خانواده و جامعه، ارائه خدمات به سالمندان با تاکید بر نگهداری و مراقبت از سالمندان و معلولان در محیط خانه و جلوگیری از نسلی شدن فقر و آسیب های اجتماعی

همچنین به دستور رییس مجمع مقرر گردید، جلسه آتی به صورت ویژه برای بحث و بررسی و جمع آوری پیشنهادهای اعضاء مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص کمک به رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تشکیل و ماحصل مباحث خدمت مقام معظم رهبری و رییس جمهوری تقدیم شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha