امسال ١٠٠ کیلومتر راه در آذربایجان‌غربی توسعه می‌یابد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: امسال ساخت و توسعه ١٠٠ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در استان در دستور کار قرار گرفته که با همه توان برای تحقق آن تلاش می کنیم.

سیدمحسن حمزه‌لو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همسو با تکمیل کریدور غرب کشور، ساماندهی مبادی ورودی مرزی جهت بهره‌مندی از موقعیت استراتژیک استان را در رأس برنامه‌های اجرایی اداره کل راه و شهرسازی قرار دارد. 

وی بیان کرد: علاوه بر تکمیل کریدور غرب کشور که پایانه مرزی بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می‌کند، تلاش می‌شود ساماندهی مبادی ورودی مرزی به ویژه بزرگراه بین المللی ارومیه-سرو تا پایان شهریور ١۴٠٠ به طور کامل به بهره برداری برسد.

مدیرکل راه‌ و شهرسازی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری با سه کشور، آذربایجان‌غربی را به دروازه ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده، افزود: مجموعه راه و شهرسازی آذربایجان غربی توانسته برخلاف مشکلات جاری در سال ٩٨ ساخت و توسعه ٢٩ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور و ٩٣ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و راه روستایی در شبکه حمل‌ونقل جاده‌ای را تکمیل کند. 

حمزه‌لو ادامه داد: در سال ٩٩ نیز ١٠٣ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور و ٧٨ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی احداث شده که بازرترین اقدامات شامل ۵١ کیلومتر از کریدور بزرگراهی غرب کشور در محدوده منطقه آزاد ماکو، ١٠ کیلومتر از پروژه تعریض و بهسازی خوی- ایواوغلی، ٣و نیم کیلومتر از بزرگراه سلماس-خوی، ١٨ کیلومتر از بزرگراه ارومیه- مهاباد- میاندوآب، ١٣ کیلومتر از تعریض و بهسازی میاندوآب- بوکان است. 

وی گفت: استانداردسازی جاده‌های آذربایجان غربی نیازمند تأمین و تخصیص به هنگام منابع مالی است. 

وی ادامه داد: عدم تخصص قیر یارانه‌ای، استفاده از اسناد مدت‌دار خزانه در آزادسازی اراضی و نوسانات قیمت مصالح مورد استفاده در پروژه‌های راهسازی از عمده مشکلات عرصه توسعه راههای استان به شمار می رود.

به گزارش ایرنا، وجود همه فعالیت‌های شبانه‌روزی برای پیشبرد پروژه‌های راهسازی و قرارگیری استان در جایگاه کاهش آمار تصادفات جاده‌ای، بودجه عمومی پاسخ‌گویی نیازهای منطقه جهت گسترش زیرساخت‌های حمل‌ونقل نبوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha