تعامل گسترده با کشورهای همسایه از اصول سیاست خارجی ایران است

تهران - ایرنا - رییس جمهوری برقراری تعامل گسترده با کشورهای همسایه را از اصول اولیه سیاست خارجی ایران عنوان کرد وگفت: تعمیق و تحکیم مناسبات و همکاری های ایران با ازبکستان باید به امنیت و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز چهارشنبه در دیدار "نورالدین جان اسماعیل اف" رییس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان با اشاره به اینکه دو کشور از اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی برخوردار هستند، گفت: ظرفیت‌های بی‌شماری برای توسعه و برقراری روابط در عرصه های مختلف به ویژه اقتصادی بین دو کشور وجود دارد که علاقه مند هستیم این ظرفیت‌ها را در مسیر منافع ملت‌های خود فعال سازیم.

 وی ضمن تاکید بر تسریع در تکمیل قراردادهای موجود بین دو کشور و لزوم شناسایی ظرفیت‌های جدید، خاطرنشان کرد: باید تعمیق و تحکیم مناسبات و همکاری‌ها به امنیت دو کشور و رفاه بیشتر دو ملت منجر شود.

رییس جمهوری همچنین اهمیت همکاری‌های نزدیک بین پارلمان‌های ایران و ازبکستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: تعامل و همکاری‌های پارلمانی می‌تواند نقش موثری در روند اجرای قراردادهای فی‌مابین و توسعه روزافزون روابط داشته باشد.

 مصمم به توسعه روابط با ایران هستیم

نورالدین جان اسماعیل اف رئیس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان هم در این دیدار با ابلاغ سلام و تبریک رییس‌ جمهوری و دولت ازبکستان، اظهارداشت: ازبکستان به دنبال توسعه و تحکیم روابط همه جانبه با ایران به ویژه در بخش تجاری و اقتصادی است.

رییس مجلس قانونگذاری عالی ازبکستان خاطرنشان کرد: گسترش همکاری‌های پارلمانی را در توسعه و تقویت روابط دو کشور نه تنها در زمینه اقتصادی بلکه فرهنگی و علمی مؤثر می دانیم و مصمم هستیم این روند را با قوت پیش ببریم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha