تهران پس از قم پایین‌ترین نرخ تورم را داشت

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران اعلام کرد: تهران پس از قم پایین ترین نرخ تورم را در یکسال منتهی به تیرماه سال جاری داشته است.

به گزارش ایرنا، حشمت اله عسگری عصر چهارشنبه در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری گفت: استان تهران با ۴۱.۷ درصد پس از استان قم در یکسال منتهی به تیرماه سال جاری پایین ترین نرخ تورم را داراست.

وی اظهار داشت: کمترین نرخ تورم نقطه به نقطه در بین استان‌های کشور نیز با ۳۷.۷ درصد متعلق به استان تهران است.

معاون استاندار تهران با اشاره به اقدامات انجام شده در یک سال گذشته گفت: با پیگیری های صورت گرفته هیچ واحد تولیدی در استان تهران تعطیل نشده و تعداد ۳۲۸ واحد نیز از واحد های غیر فعال و راکد در این مدت به چرخه تولید بازگشته است.

وی هدفگذاری سال جاری در حوزه اقتصادی استان تهران را افزایش صادرات غیرنفتی، راه اندازی واحد های تولیدی راکد در طول سالیان گذشته، تسریع در رفع موانع تولید و ایجاد واحد های جدید، تامین بلند مدت زیرساخت های شهرکهای صنعتی واحدهای تولیدی، گسترش طرحها و واحدهای تولیدی دانش بنیان و... با اتکا به ظرفیت های داخلی اعلام کرد و گفت: در این شرایط کرونایی و مشکلات اقتصادی باید زمینه ساز افزایش تولید در سطح استان شویم به همین منظور جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری استان تهران بشکل منظم در حال برگزاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha