قالیباف: افزایش همکاری‌های اقتصادی به نفع مردم ایران و تاجیکستان است

تهران- ایرنا -رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با همتای تاجیکستانی خود بر اجرایی شدن توافقات تهران و دوشنبه تاکید کرد و افزایش همکاری‌های اقتصادی و تجاری را به نفع مردم دو کشور دانست.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، ‌ «محمدباقر قالیباف» در دیدار با  «محمد ظاهر ذاکرزاده» با اشاره به اشتراکات فرهنگی، زبانی و تاریخی دو کشور گفت: افزایش ارتباطات و همکاری‌های ایران و تاجیکستان در بخش‌های مختلف به ویژه در عرصه اقتصادی و تجاری به نفع مردم دو کشور است.

رییس مجلس شورای اسلامی از روند توسعه مناسبات دوستانه فی‌مابین دو کشور در عرصه‌های مورد علاقه، حمایت کرد و در پایان این دیدار بر ضرورت اجرایی شدن توافقات امضا شده میان دو کشور تأکید کرد.

همچنین «محمدطاهر ذاکرزاده» در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم تحلیف سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: توسعه مناسبات همه جانبه با ایران به دلیل جایگاه مردم در منطقه و جهان برای مسوولان تاجیکستانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

رییس مجلس تاجیکستان بر اهمیت ارتباطات پارلمانی فی‌مابین تأکید کرد و افزود: گسترش همکاری میان بخش‌های مختلف مجالس دو کشور از قبیل کمیسیون‌های تخصصی و گروه‌های دوستی پارلمانی به اجرایی شدن توافقات منعقد شده میان تهران - دوشنبه کمک می‌کند.

در این دیدار «جلیل رحیمی جهان آبادی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و «نظام الدین زاهدی» سفیر تاجیکستان در ایران و «فتاح زاده» رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس تاجیکستان حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha