نامه پزشکان بندرعباس سند شرافت کادر درمان است

بندرعباس-ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: نامه بیش از ۲۰۰پزشک استان و دعوت مردم به رعایت هرچه بیشتر پروتکل ها ، سند شرافت کاری کادر درمان استان است که در تاریخ بهداشت ودرمان استان به یادگار می ماند.

دکتر حسین فرشیدی روز چهارشنبه و پس از انتشار نامه پزشکان در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: این نامه که در راستای اصول حرفه ای و به دور از کوچکترین اغراض سیاسی توسط بدنه میدانی جامعه پزشکی استان نوشته و منتشر شده ،نشان از دغدغه مندی واقعی قشر شریفی است که از ابتدای شیوع کرونا تاکنون شبانه روز در حال مجاهدت هستند.
وی تصریح کرد:کمبودها و نارسایی های اشاره شده در این نامه قابل انکار و کتمان نیست و  مدیران ارشد استان و متولیان کشوری نیز تمام توان خود را برای تامین نیازهای استان به کار گرفته اند اما ابعاد فاجعه فراتر ظرفیت های کشور در شرایط معمولی است.
دکتر فرشیدی اظهار امیدواری کرد:همان گونه که در نامه پزشکان نیز تاکید شده، با همکاری وانسجام همه جانبه مردم وخدمتگزاران نظام ، این روزهای سخت هرچه زودتر پایان یابد.

نامه بیش از ۲۰۰پزشک‌ هرمزگان به مرم استان:دستمان بسته است، یاری دهنده ای نداریم

بیش از ۲۰۰ پزشک استان هرمزگان با انتشار نامه ای سرگشاده خطاب به مردم استان ، وضعیت کرونا در هرمزگان را شرح دادند.
متن کامل این نامه به شرح زیر است:

خانه سرخ و کوچه سرخ است و خیابان سرخ است
آری از خون پهنه برزن و میدان سرخ است
هم شهری و هم استانی گرامی
به این وسیله ما کادر درمان استان هرمزگان،به شما مردم مظلوم،آرام و همواره ساکت استان اعلام می داریم که در فاجعه ای که در آن قرار گرفته ایم ،همچون غواصان وطن در عملیات کربلای چهار،با دستانی بسته در دریای مصیبت های جاری رها گشته ایم!
درد ابتلا و مرگ بیمارانمان یک طرف،فرسودگی و خستگی کادر درمان یک طرف!
با دیدگانی خون بار شاهد از دست رفتن نفوس شما عزیزان به دلیل تاخیر در واکسیناسیون هستیم و با همان بغض بر گلو نشسته شاهد ابتلای چند باره یارانمان در کادر درمان!
برادران و خواهران ما
دیگر تنها کمبود دارو نیست که داغ هایمان  را تازه نگاه می دارد که کمبود کشوری سرم است که ما را از یک یاری هر چند موقت ،ناتوان کرده است!
درمانگران استان با تمام وجود سعی بر ریختن جرعه ای آب بر آتش این بیماری خانمان سوز در دو سال گذشته داشته اند و بسیاری سلامتی خود و خانوادهایشان را فدای سلامتی مردم نازنین استان کرده اند.اما چه سود که این آتش را سر ایستادن نیست و آتشنشانان را نیز دیگر توان و رمقی باقی نمانده است.
این نامه را خطاب به شما مردم عزیز استان می نویسیم ،شما پاسداران محروم ثروت های بی کران کشور،بدانید که سربازان مدافع سلامت در سنگرهای خدمت خویش آخرین نفسها را می کشند و یاری دهنده ای نمی یابند!
دستان خود را در دستهای این یارانتان قرار دهید تا به همت خویش اندکی از مصیبت مستقر را کاهش دهیم.با رعایت حداکثری قوانین بهداشتی و همراهی خیرین همیشه در صحنه استان و البته توجه و اقدام مسوولان استانی،بایست داروهای لازم و واکسن را در اختیار کادر درمان و مردم شریف استان قرار دهیم ،پیش از آنکه گرد نابودی بر سر و رویمان بنشیند.
آری
تنها با یاری خود ماست که می توانیم از این فاجعه عبور نماییم.
منتظر فشردن دستهایتان هستیم
تاکنون ۲۱۰پزشک این نامه را امضا کرده اند وتعداد امضاها در حال افزایش است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha