۳ هزار تخت در ۸ سال گذشته به مراکز درمانی استان تهران افزوده شد

تهران-ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران از افزوده‌ شدن بیش از ۳ هزار تخت بیمارستانی به بیمارستان‌های استان تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، "مسعود شفیعی" گفت :دراین مدت پروژه‌های بیمارستانی بسیاری در سراسر استان به بهره‌برداری رسید که در شرایط سخت درگیری با بیماری کرونا بسیار مورد استفاده قرار گرفت.
وی افزود :درحوزه ورزش و جوانان در سطح شهرستان‌ها با ساخت و بهره‌برداری از استادیوم‌های پنج هزار نفری اتفاقات خوبی رقم خورد و پایگاه‌های جامع سلامت بسیاری در شهر تهران و شهرستان‌ها به بهره‌برداری رسید.
شفیعی ادامه داد : با اعتباراتی که به بخش بهداشت استان از منابع اعتباری متفاوت تزریق می‌شود، امیدواریم تمامی پروژه‌های نیمه تمام تا پایان سال‌جاری تکمیل شود.
وی خاطرنشان کرد : طرح ساخت مدارس جامع از طریق آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس استان نیز دیگر طرحی است که در این سال‌ها مورد توجه قرار گرفته و تحولی در نظام آموزش و پرورش ایجاد خواهد کرد.

جلوگیری از زمین خواری  و جنگل خواری
شفیعی گفت :طرح زیربنایی کاداستر یا حدنگاری اراضی استان نیز در این سال‌ها با جدیت دنبال شد و تاکنون حدود ۸۰۰هزار هکتار از اراضی استان کاداستر شده که مانع زمین‌خواری و جنگل‌خواری در استان می‌شود.
وی با اشاره به شرایط خشکسالی در کشور و استان تهران ادامه داد: بهره‌مندی از آب‌های سطحی و جایگزین کردن و مدیریت  این آب‌ها به جای حفر چاه در استان یکی از اهداف توسعه‌ای در استان است که مورد توجه جدی دراین دولت قرار گرفت.
 شفیعی بیان کرد :در طول دولت تدبیر و امید ۱۲ هزار هکتار درخت‌کاری در استان تهران انجام شد و در حوزه زیرساخت‌های آب و برق نیز اقداماتی انجام شد.


وی با اشاره به برگزاری هشت آزمون استخدامی فراگیر در طی دولت یازدهم و دوازدهم گفت :در این دوره برای حدود ۳۲ هزار نفر به جز مستخدمان آموزش و پرورش، شماره مستخدم صادر شد.
شفیعی با اشاره به متوسط سن مدیران در این دولت افزود : «در سال ۹۸ متوسط سن مدیران کشور ۴۲.۳ بود که در سال ۹۹ به ۴۵.۷رسید و تعداد مدیران زن در این دولت نیز ۱۷.۳ درصد افزایش داشت.
وی گفت :با اجرای طرح صیانت از حقوق مردم نیز درصد رضایت شهروندان از ارائه خدمات دولتی از  ۶۷ درصد به ۸۹ درصد رسید.
شفیعی با بیان اینکه در این سالها ۸ جشنواره شهید رجایی برگزار شد، افزود :آخرین دوره نیز در حال برگزاری است و بزودی نتایج اعلام می‌شود و اکنون حدود ۵۰درصد استعلامات مردم از دستگاه‌های اجرایی به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha