بقاع متبرکه خیمه‌گاه دائمی هیات‌های مذهبی خواهند بود

تهران - ایرنا - رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه روضه اباعبدالله (ع) در هیچ زمانی افول نکرده است گفت: بقاع متبرکه خیمه‌گاه دائمی هیات‌های مذهبی خواهند بود.

به گزارش ایرنا از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی روز چهارشنبه در دومین نشست هم اندیشی سراسری خطبا و مبلغان شاخص در آستانه محرم که در آستان مقدس امامزاده صالح برگزار شد افزود: طی اتفاقاتی که در محرم سال گذشته افتاد بنده یک خلائی را احساس می‌کردم که به صورت معهود امکان برگزاری روضه‌ها مخصوصا در زیر سقف ها یا وجود ندارد یا محدود شده است.

 بقاع متبرکه خیمه‌گاه دائمی هیات‌های مذهبی خواهند بودوی ادامه داد: بنده سوالی کردم از دوستان مسئول که چند بقعه متبرکه را می‌توانیم برای برگزاری مراسم سیدالشهدا در نظر بگیریم که طبق برآورد در نظر گرفته شده حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ بقعه متبرکه در این خصوص در نظر گرفته شد. ما تقاضا کردیم هیات های شاخص به بقاع متبرکه تشریف بیاورند. ما بقاع را از آن اهل بیت علیهم‌السلام و هیات ها می‌دانیم.

خاموشی یادآور شد: در سال گذشته دسته روی محدود شد و به جایش چهارپایه خوانی رخ کرد. برگزاری مجالس عزاداری در فضای باز هم مشکلات مخصوص خودش را داشت، خوشبختانه رسانه ملی هم همکاری کرد و این فضای کالبدی و باز امامزادگان موثر واقع شد.

هیات هایی که به امامزاده‌ها آمده‌اند در همان جا باقی خواهند ماند
وی تصریح کرد: امسال سعی کردیم تعداد بقاع پذیرای هیات های مذهبی را افزایش دهیم و به هزار بقعه برسانیم. خوبی‌اش این است هیاتی که به امامزاده‌ها آمده‌اند در همان جا باقی خواهند ماند و از امامزادگان بیرون نخواهند رفت و بقاع خیمه گاه دائمی هیات مذهبی خواهند بود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: روضه اباعبدالله (ع) در هیچ زمانی افول نکرده حتی آن زمانی که دشمن مضجع شریف ایشان را به آب بست. این خیمه و خرگاه یک صوت جهانی و تاریخی دارد. از خطبای عظام تقاضا دارم هر نکته‌ای در برگزاری مراسم عزاداری در بقاع دارند اعلام کنند.

خاموشی همچنین تصریح کرد: در ماه مبارک رمضان امسال بیش از هزار ساعت برنامه مذهبی از امامزادگان در قالب ملی و استانی پخش شد، این برنامه‌ها در مناسبت های مختلف پررنگ تر از گذشته پیگیری خواهد شد.

امید داریم واکسیناسیون در کشور ما و کشورهای همجوار عملی شود
وی در پایان ابراز امیدواری کرد: انشاالله واکسیناسیون در کشور ما و کشورهای همجوار عملی شود و ما آزادی راه اربعین را هم ببینیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha