آمادگی بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری در تولید واکسن و واردات سرم

تهران- ایرنا- رئیس بنیاد مستضعفان از آمادگی برای در اختیار قرار دادن امکانات بنیاد مستضعفان به منظور تسریع در واکسیناسیون عمومی خبر داد و گفت: امکان سرمایه‌گذاری در تولید واکسن و همچنین واردات سرم به کشور در صورت درخواست وزارت بهداشت نیز وجود دارد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، «سید پرویز فتاح» امروز در حاشیه جلسه شورای فرماندهی ستاد کرونا در کلان‌شهر تهران با اشاره به پای کار بودن بنیاد مستضعفان در کمک به ستاد ملی کرونا و مقابله با شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: بنیاد مستضعفان از اسفندماه سال ۹۸ و همزمان با شیوع کرونا در کشور آمادگی خود را برای مقابله با این بیماری اعلام کرد و در همان روزهای نخست نیز با تجهیز ۲۴ آمبولانس، آن‌ها را در اختیار وزارت بهداشت قرار داد. در روزهای آینده نیز ۳۰ دستگاه آمبولانس دیگر بعد از تجهیز به وزارت بهداشت تحویل می‌شود.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اسکان کادر درمان درگیر با کرونا در هتل‌ها و اماکن بنیاد مستضعفان و همچنین در اختیار قراردادن اکسیژن‌سازهای خانگی و بیمارستانی در ماه‌های اخیر اضافه کرد: در جلسه امروز ما پیشنهاد دادیم تا در صورت درخواست وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا، در تولید واکسن برای تسریع واکسیناسیون مردم سرمایه‌گذاری کرده و همچنین در بحث واردات سرم به کشور اقدامات حمایتی را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: علاوه بر این موارد ما برای تسریع در عملیات واکسیناسیون گروه‌های هدف، پیشنهاد دادیم تا از ظرفیت اماکن بزرگی که در اختیار بنیاد مستضعفان است، استفاده شود و هریک از اماکنی که برای انجام واکسیناسیون از نظر وزارت بهداشت مناسب است، در اختیارشان قرار گیرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به جانفشانی‌های مدافعان سلامت، با تاکید بر اینکه باید برای کنترل کرونا در تامین واکسن داخلی و خارجی به صورت متمرکزترعمل کنیم، گفت: برای ریشه‌کنی کرونا به فرماندهی واحد و متمرکز، اعتماد به علم و تبعیت از اصول و قوانین نیاز داریم.

فتاح در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان از ابتدای شیوع کرونا در کشور ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت غیرمستقیم برای مبارزه با این بیماری اختصاص داده و به صورت مستقیم نیز ۲۰۰ میلیارد تومان برای تجهیز بیمارستان‌ها برای نظام سلامت اختصاص داده‌ایم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha