سرم‌سازی ثامن ظرفیت تولید خود را ۵۰ درصد افزایش داد

مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن گفت: این شرکت ظرفیت تولید ماهانه سه میلیون انواع بطری سرم را دارد که با توجه به شرایط بحرانی کشور و اوج‌گیری مجدد ویروس کرونا، این ظرفیت به حدود ۴.۵ میلیون عدد در ماه افزایش یافته است.

دکتر مجید طبسی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این افزایش ظرفیت تولید سرم، با تغییر ماموریت خطوط تولیدی کیسه‌ای از سایر فرآورده‌ها به سمت تولید سرم‌های تزریقی محقق شده است.

وی اظهار داشت: این شرکت همچنین نسبت به سفارش و خرید دستگاه جدید با ظرفیت تولید حدود ۲ میلیون انواع سرم بطری در ماه اقدام کرده که در ماه‌های آینده، نصب و راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه شرکت داروسازی ثامن یکی از تولیدکنندگان اصلی سرم در کشور است، افزود: با توجه به شرایط خاص به وجود آمده، داروسازی ثامن در راستای عمل به رسالت خود برای تامین نیاز هموطنان، تعداد نوبت های کاری خود را افزایش داده است.

مدیرعامل شرکت داروسازی ثامن ادامه داد: همچنین نیروهای شرکت ثامن در حال حاضر در ۳۰ روز کاری مشغول به فعالیت هستند تا کمبود سرم کنونی بازار را جبران کنند.

شرکت داروسازی ثامن مشهد از شرکتهای زیرمجموعه بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی است که در سال ۱۳۶۳ تاسیس و عملیات اجرایی ساخت آن از سال ۶۵ آغاز شد و نخستین خط تولیدی آن در سال ۷۱ به بهره برداری رسید.

این شرکت در زمینه تولید کلیه محلولهای استریل تزریقی و شستشو، دیالیز صفاقی و خونی، فرآورده های بیوتکنولوژی و دیگر فرآورده‌های طبی فعالیت می‌کند.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha