هشت تالار پذیرایی در خراسان شمالی پلمب شد

بجنورد- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: هشت تالار پذیرایی استان به علت رعایت نکردن مصوبات کرونا و شیوه نامه بهداشتی در یک هفته اخیر پلمب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی خراسان شمالی، دکتر افشین دلشاد روز چهارشنبه اظهار داشت: در این بازه زمانی همچنین یک هزار و ۴۴۹ بازدید از تالارها، مراکز، اماکن عمومی و محیط و کارگاه های کاری انجام شد که علاوه بر این ۶۹۰ مورد بازدید نیز در قالب گشت مشترک با همکاری نیروهای داوطلب بسیج و هلال احمر انجام گرفت.

وی افزود: در این میان ۶۸ اخطاریه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه ای دانشگاه علوم پزشکی صادر شد.

دلشاد با اشاره به پلمب شکنی برخی از تالارهای پذیرایی، خاطرنشان کرد: با توجه به بازدیدهای مکرر و با وجود تذکرات و اخطار های لازم و حتی صدور اخطاریه و پلمب، متاسفانه برخی از تالارها، اقدام به پلمب شکنی و برگزاری مراسم ها می کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: با این وجود اقناع مردمی و جلوگیری از برگزاری مراسم های عروسی نیازمند پای کار بودن تمامی دستگاه های اجرایی و متولیان امر است.

استان خراسان شمالی که از اواخر سال ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد، تاکنون چهار موج از این بیماری را پشت سرگذاشته و از هفته جاری وارد موج پنجم بیماری کووید ۱۹ و سویه جدید آن ویروس کرونای دلتایی موسوم به هندی شده است.

براساس آمار رسمی تا پایان موج چهارم ویروس کرونا یکهزار و ۴۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در خراسان شمالی جان خود را از دست دادند؛ این میزان فوتی از ابتدای مردادماه تاکنون نیز ۲۴  نفر بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha