۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1824
کد خبر: 84426401
۰ نفر

برچسب‌ها

توفان به ۷۰ درصد محصول خرمای قلعه گنج کرمان خسارت زد

جیرفت - ایرنا - فرماندار قلعه گنج در جنوب استان کرمان با اشاره به تولید حدود ۳۰ هزار تن محصول خرمای سالانه در این شهرستان گفت: براساس برآوردهای اولیه بارندگی و توفان اخیر تا ۷۰ درصد از این محصول را از بین برد.

مهدی شهسواری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش تگرک، باران و وزش باد شدید شامگاه سه شنبه هفته جاری سبب ریزش بین ۵۰ الی ۷۰ درصدی خرمای نخلستان های روستاهای بخش مرکزی شهرستان قلعه گنج شده است.

وی اظهارداشت: طبق برآورد اولیه این بارش ها ۵۷ میلیار تومان خسارت به شهرستان قلعه گنج وارد کرده که عمده آن مربوط به حوزه کشاورزی بوده و همچنین به برخی زیرساخت های برق شهرستان آسیب وارد شده است.

شهسواری تصریح کرد: پس از برآورد کامل میزان خسارت ها به تهران اعلام می شود که در مرکز کشور تصمیم های لازم اتحاذ شود و در این خصوص جهاد کشاورزی در حال برآورد دقیق است.

فرماندار قلعه گنج گفت: بارندگی و توفان در روستاهای چاه باغ، شمزان هیات، شمزان جهاد، دولاب و تمگران موجب ریزش محصول خرمای کشاورزان شد و خسارات شدیدی را در حوزه کشاورزی برجا گذاشت.

توفان به ۷۰ درصد محصول خرمای قلعه گنج کرمان خسارت زد

خسارت توفان به یکهزار و ۱۰۰ هکتار باغات قلعه گنج

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قلعه گنج نیز در این خصوص گفت: شهرستان قلعه گنج ۶ هزار و ۲۰۰ هکتار نخلستان دارد که سالیانه ۳۰ هزارتن محصول از آن برداشت می شود و باد و توفان عصر و شب گذشته به یکهزار و ۱۰۰ هکتار نخیلات روستاهای بخش مرکزی خسارت شدید وارد کرد.

عباس احمدی ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی و دفتر بیمه محصولات کشاورزی قلعه گنج از صبح امروز با حضور در نخیلات و باغ های کشاورزی مشغول بازدید از میزان خسارات وارده به کشاورزی و باغات شهرستان هستند و گزارش میزان خسارات همراه با مستندات به دفاتر بیمه محصولات کشاورزی و وزارتخانه ارسال خواهد شد.

شهرستان قلعه گنج در ۴۲۰ کیلومتری جنوب مرکز استان کرمان و در انتهایی ترین نقطه این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha