نقش‌آفرینی موثر در جامعه بدون بهره‌مندی معنوی میسر نمی‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نقش‌آفرینی موثر در حرکت جامعه دینی و اقامه حق بدون بهره‌مندی معنوی، ایمانی، علمی، بینشی، نگرشی و ارزشی میسر نمی‌شود.

حجت الاسلام محمد قمی روز چهارشنبه از طریق ارتباط مستقیم تصویری با نخستین دوره تدریس و تبیین آثار معرفتی و توحیدی امام خمینی(ره) و آغاز به کار دوره‌های تکمیلی بی نهایت شو موسسه جوانان آستان قدس رضوی در مشهد افزود: اگر عمق معرفتی و تعمیق بینشی و تمهیداتی برای سلوک معنوی نباشد، گره‌های بزرگ بازنخواهد شد.

حجت الاسلام محمد قمی افزود: به انسانهای جامع و عمیق نیاز داریم تا بار بزرگ مسوولیت را به دوش بکشند.

تولیت مدرسه علمیه مروی تهران هم در این مراسم گفت: آنچه از دیدگاه اولیای دین و خدا مهم است تحصیل معرفت عقلانی نسبت به خدا و معارف دینی است.

آیت الله محمدباقر تحریری با بیان اینکه معرفت دینی حد معینی ندارد، افزود: این محافل شروع این حرکت معرفت افزایی است که نیازمند پیگیری مستمر است.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی هم اظهار داشت: در حوزه جنگ سخت پیشرفتهای خیلی خوبی داشته‌ایم اما در حوزه جنگ نرم هنوز تجربه کافی نداریم و در چنین دوره‌هایی باید ورزیده شویم.

محمدحسین استادآقا ادامه داد: همانطور که دشمنان شبانه روز علیه مبانی فکری و عقیدتی ما تلاش می‌کنند ما هم باید شبانه روز در مقابله با آنها کار کنیم.

یکی از مستندسازان تلویزیون و سینما هم گفت: جوانان باید تلاش کنند حتما به یک زبان خارجی مسلط شوند. شمشیر زبان، ابزار کار است و باید زبان خود را تقویت کنید.

نادر طالب زاده افزود: دشمن از باسوادهای با معرفت و حزب اللهی ترس دارد.

رویداد «بی‌نهایت شو» به‌عنوان یک فعالیت تربیتی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، ویژه دانش آموزان دهه ۸۰ است. در این رویداد تمام معارف و اصول و فروع دین و آنچه برای یک فرد در مسیر تعالی و رشد نیاز است، در دوره‌های مختلف به صورت مجازی و در برخی دوره‌ها حضوری ارائه می‌شود.

نخستین دوره تدریس و تبیین آثار معرفتی و توحیدی امام خمینی(ره) و آغاز به کار دوره‌های تکمیلی بی نهایت شو موسسه جوانان آستان قدس رضوی در مجتمع دانشجویی امام رضا(ع) برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha