۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۲
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 84426225
۰ نفر

برچسب‌ها

تخلیه مناطق مسکونی شمال آتن درپی گسترش آتش‌سوزی‌های جنگلی

تهران – ایرنا – هزاران نفر از مردم یونان در پی گسترش آتش سوزی های جنگلی مجبور شدند منازل خود را در شمال آتن ترک کنند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از اسپوتنیک، تخلیه مناطق مسکونی در حالی با شتاب انجام شد که یونان با بدترین موج هوای گرم طی چند دهه اخیر دست به گریبان است.

یونان از ۲۷ ژوئیه (۵ مرداد) یک موج هوای گرم را تجربه کرده است و انتظار می رود این وضعیت دستکم برای ۱۰ روز آینده ادامه یابد.

ماموران آتش نشان با آتش سوزی های بزرگ در حومه پایتخت یونان مبارزه می کنند.

زبانه های آتش، ستون عظیمی از دود را بر فراز آتن به نمایش گذاشته و ساکنان محلی منازل خود را به سرعت ترک می کنند.

با نزدیک شدن شعله های آتش به منازل مسکونی، ساکنان محلی در حال فرار به سمت خودروهای خود مشاهده شدند در حالی که صورت هایشان را برای محافظت در برابر دود سیاه با پارچه های مرطوب پوشانده بودند.

با شدت گرفتن موج گرما در شرق مدیترانه، دمای هوا در بخش هایی از پایتخت یونان به ۴۲ درجه سانتیگراد رسید. مقام های یونانی این وضعیت را بدترین شرایط در یونان از سال ۱۹۸۷ توصیف کردند.

گرمای شدید، آتش سوزی های مرگباری را در ترکیه، ایتالیا، یونان و آلبانی رقم زده است. آتش سوزی های گسترده همچنین در بخش های دیگری از یونان نیز روی داد و باعث تخلیه مناطق ساحلی در منطقه جنوبی پلوپونز و جزایر ایویا و کاس شد.

مقام های یونان اماکن باستانی از جمله آکروپلیس را در ساعت های بعد از ظهر تعطیل کردند. این مکان که به طور عادی از ۸ صبح تا ۸ شب به روی بازدیدکنندگان باز است، جمعه هفته جاری ساعات پذیرش را کاهش می دهد و از ظهر تا ۵ بعد از ظهر بسته است.

در همین حال، پنج فروند هواپیمای آب پاش و پنج فروند بالگرد در عملیات اطفای حریق در نزدیکی آتن مشارکت داشتند.

اداره آتش نشانی یونان برای روزهای سه شنبه و چهارشنبه در اکثر بخش های کشور وضعیت هشدار صادر کرد و خدمات دولتی و خصوصی ساعات فعالیت شان را تغییر دادند تا امکان تعطیلی بعدازظهر فراهم شود.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha