سیل به بخش کشاورزی خلخال ۱۵۰ میلیارد ریال خسارت زد

اردبیل - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خلخال گفت: بارش باران و تگرگ شدید و جاری شدن سیل در هفته جاری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال به بخش کشاورزی و باغی این شهرستان خسارت وارد کرد.

محمد شادخاطر روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: در جریان سیل روزهای گذشته بیشترین خسارت به مزارع کشاورزی و باغ‌های میوه روستای مره‌جین از توابع بخش خورش‌رستم خلخال وارد شده است.

وی اظهارکرد: همچنین به علت جاری شدن سیل در مناطق روستایی و عشایرنشین منطقه تعداد قابل توجهی از دام روستاییان و عشایر خلخال تلف شده که با اعزام کارشناسان جهاد کشاورزی به مناطق سیل‌زده میزان خسارت وارده به دامداران نیز در حال برآورد است.

به گفته وی، بارش رگباری و سیل‌آسای باران و سیلاب حاصل از آن پس از سرازیر شدن به رودخانه‌های دائمی و فصلی خساراتی را به بندهای انحراف آب کشاورزی ، انهار و همچنین مزارع و باغ‌های میوه این شهرستان وارد کرده است.

شادخاطر بیان کرد: همچنین به علت ریزش دانه‌های درشت تگرگ خسارت قابل توجهی به محصولات صیفی از جمله مزارع خیار و گوجه‌فرنگی واقع در مناطق شهری و روستایی خلخال وارد شده  که خسارت وارده به جالیزهای خیار روستای گورانسراب این شهرستان بیش از سایر مناطق است.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال خلخال با توصیه به کشاورزان و باغداران جهت انجام اقدامات حفاظتی و مراقبتی از محصولات زراعی و باغی گفت: تا آرام شدن شرایط جوی لازم است که دامداران شهرستان از جابجایی و حرکت دادن دام خود در مسیر حرکت رودخانه‌ها و دره‌ها جدا پرهیز کنند.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha