۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۷
کد خبرنگار: 1154
کد خبر: 84426187
۱ نفر

برچسب‌ها

آیین تحلیف اعضای منتخب شوراهای اسلامی میبد برگزار شد

یزد- ایرنا- آیین تحلیف اعضای منتخب شوراهای اسلامی میبد روز چهارشنبه طی مراسمی در سالن اندیشه فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش ایرنا فرماندار میبد در این مراسم گفت: همه اعضای ششمین شوراهای اسلامی شهر میبد در هر سه بخش شهرستان افرادی فرهیخته ، خوب و فعال و اهل تعامل با مردم و مسوولان هستند و انشاءالله با پای کار بودن همه آنها شاهد روی دادن اتفاق‌های خوب در شهرستان می‌شویم.

حسین فلاح افزود: اختصاص یافتن ارزش افزوده به شهرداری‌ها بر اساس سرانه جمعیت یک فرصت و ظرفیت خوب ایجاد شده برای شهرداری‌ها در انجام امور و خدمت رسانی به مردم است.

وی همچنین ارتباط اعضای شورای شهر با هیات‌های مذهبی را یادآور شد و از آنها  درخواست کرد که هنگام حضور یافتن در مراسم‌های مذهبی محرم به عنوان نمایندگان مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید قرار داده و گوشزد کنند.  

فرماندار میبد با اشاره به وضعیت شیوع ویروس کرونا گفت: مراسم  محرم را نمی‌توان تعطیل کرد و با این حال باید این مراسم‌ها بر اساس مصوبه‌های ستاد کرونا بدون نخل‌برداری و دایر کردن موکب‌ها و عدم رفت و آمد هیات‌های یک محله به محله دیگر برگزار شود .

وی به لزوم محدود کردن ساعت‌های عزاداری در هر شب به مدت ۲ ساعت با رعایت توصیه‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک به صورت و رعایت فاصله اجتماعی نیز اشاره کرد.  

مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد نیز در این مراسم به ۲۴ شورای اسلامی شورای شهر ، ۲۳ شهرداری و یک شهر (خرانق) در حال تصویب شهرداری، ۱۳۲ نفر عضو شوراهای اسلامی شهر شامل ۱۲۰ نفر مرد و ۱۲ نفر زن در استان یزد اشاره کرد.

محمد یارمند افزود: ۸۹ نفر از ۱۳۲ نفر عضو ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر  استان یزد برای اولین بار است که عضو شورای اسلامی شهر شده‌اند و ۹۰ درصد از آنها نیز مدرک دانشگاهی دارند.

وی ادامه داد: ۲۰ شورا از ۲۴ شورای اسلامی شهر استان یزد پنج نفره ، سه شورا هفت نفره و یک شورا هم شورا هم یازده نفره در مرکز استان است.

این مسوول در ادامه با اشاره به اینکه اعضا شورای اسلامی شهر از روز ۱۴ مرداد فعالیت خود را شروع می کنند ، اظهار کرد: برای شروع فعالیت شوراها سه جلسه آموزشی مرتبط به قوانین تشکیلات شوراهای اسلامی به صورت کلی برگزار شده است .

وی افزود: این جلسه‌های آموزشی در طول چهار سال به صورت چهره به چهره برای افزایش آگاهی نسبت به وظایف و قوانین و مقررات شوراهای اسلامی  برای جلوگیری از پیش امدن کمترین مشکل و چالش برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری یزد همچنین گفت: اعضای شوراهای اسلامی شهر به جز انتخاب شهردار وظیفه دارند تا به مطالبات برحق و قانونی و انتظارات مردم پاسخ دهند.

وی از اعضای شوراهای اسلامی شهر میبد خواست در انتخاب شهردار عجله نکنند و در فرصت یک ماهه با تحقیق و بررسی و مشاوره افرادی واجد شرایط برای تصدی پست شهردار در شهرداریهای میبد انتخاب کنند.

یارمند انتخاب شهردار را یک وظیفه مهم و شرایط انتخاب شهردار را شرایطی ویژه و سخت عنوان کرد که باید مورد توجه اعضای شوراهای اسلامی شهر باشد.

وی همچنین تعریف برنامه‌ پنج ساله را از سوی اعضای شهر را نیز مورد تاکید قرار داد و در ادامه گفت: حداقل باید ۴۰ درصد از بودجه شهرداری‌ها هزینه پروژه‌های عمرانی شود که خوشبختانه در استان یزد بالای ۷۰ درصد هزینه پروژه‌های عمرانی شده‌است.

این مسوول در ادامه شرایط شهرداری‌های استان از نظر تحصیص بودجه را شرایطی بسیار خوب عنوان کرد و نظارت مستقیم بر روند عملکرد مالی و بودجه شهرداری‌ها را هم وظیفه مهم شوراهای اسلامی استان برشمرد .

وی تاکید کرد: باید همراه با این وظیفه فراهم آوردن زمینه‌های تعامل شهرداری با مردم و همچنین مشارکت مردم در انجام امور مورد توجه شوراهای اسلامی شهر باشد.

آیین تحلیف اعضای منتخب شوراهای اسلامی میبد برگزار شد

همچنین در پیام امام جمعه میبد که در این نشست توسط حجت‌الاسلام والمسلمین علیرضا حسنی خوانده شد بر آسیب شناسی وضع موجود و بررسی نقاط ضعف و قوت شوراها و شهردارهای قبل و همچنین طراحی و برنامه‌ریزی برنامه‌ بلند مدت ۲۰ ساله در افق ۱۴۲۰ بر اساس تهیه چهار برنامه پنج ساله با رویکرد جامع و کلان و آینده‌نگر و راهبردی و جهادی و الگوهای علمی و روح و فرهنگ و گفتمان انقلاب اسلامی تاکید شد.

در بخش دیگری از این پیام به مورد توجه قرار دادن بازنگری این برنامه‌ها در طول سال‌های در پیش رو  و لزوم سامان یافتن و طراحی همه برنامه‌ها و فعالیت‌ها بر اساس رویکردهای جامع ، الگوی شهر اسلامی و با نگاه به ابعاد دینی ، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و پرهیز از نگاه‌های یک سویه اشاره شده بود.

میبد شامل سه بخش بفروییه ، ندوشن و مرکزی است و هر کدام از این بخش یک شورای اسلامی شهر دارند و این مرکز شهرستان ۱۰۶ هزار نفری در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha