طباطبایی: عملکرد خوبی در المپیک داشتیم؛ در مورد سرمربی تصمیمی نگرفتیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون بسکتبال گفت: به نظر من کادرفنی و بازیکنان عملکرد خوبی در بازی های المپیک داشتند و ما درس خوبی از این بازی‌ها گرفتیم. ما این تجربه را به دست آوردیم که باید تیم‌های پایه خود را برای رویارویی با تیم‌های بزرگ آماده کنیم.

به گزارش ایرنا، «رامین طباطبایی» روز چهارشنبه در گفت و گو با رادیو در خصوص عملکرد تیم ملی بسکتبال در المپیک توکیو اظهار داشت: هدف ما از ابتدا که آمدیم، کسب سهمیه المپیک بود که توانستیم با برنامه‌ریزی به این هدف دست پیدا کنیم. به نظر من کادرفنی و بازیکنان عملکرد خوبی داشتند و ما درس خوبی از این بازی‌ها گرفتیم. ما این تجربه را بدست آوردیم که باید تیم‌های پایه خود را برای رویارویی با تیم‌های بزرگ آماده کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه از عملکرد ایران با آمار ضعیف تیم در بازی‌های المپیک گفت: واقعیت را باید بپذیریم. سطح بسکتبال آسیا با دنیا فاصله دارد و به همین دلیل تیم‌های آسیایی و آفریقایی از دور اول حذف شدند. انتظارمان نباید بالا باشد. طبق آمار در بین هشت تیم برتر دنیا بودیم چرا که به المپیک رسیدیم اما نباید با این صحبت‌ها خود را گول بزنیم. 

رییس فدراسیون بسکتبال درباره عملکرد ضعیف نیمکت تیم ملی در المپیک تصریح کرد:‌ اینکه در این بازی‌ها نتوانستیم از ۱۲ بازیکن تیم ملی به خوبی استفاده کنیم، یعنی در انتخاب بازیکنان اشتباه رخ داده است. عملکرد نیمکت ما ضعیف بوده و آمارها نشان می‌دهد به خوبی نتوانستیم از این نفرات استفاده کنیم. 

طباطبایی در خصوص مصاحبه «محمد جمشیدی» ملی‌پوش بسکتبال در مورد «مهران شاهین طبع» و انتقاد شدید از او اظهار داشت: کمیته فنی تشکیل شده و قرار است عملکرد کادرفنی را ارزیابی کنیم. باید صحبت بازیکنان را هم بشنویم. منتقدان و دلسوزان رشته بسکتبال می‌توانند در این خصوص نظرات خود را بدهند. البته هنوز در خصوص سرمربی تیم تصمیمی نگرفته‌ایم و باید بعد از شنیدن نظرات مختلف، تصمیم خود را بگیریم تا این موضوع به نفع بسکتبال باشد. 

تیم ملی بسکتبال کشورمان در بازی‌های المپیک توکیو با جمهوری چک، آمریکا و فرانسه همگروه بود و با سه شکست در مقابل این تیم‌ها از دور این مسابقات حذف شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha