دیپلماسی ورزشی همواره باید مورد توجه قرار گیرد

تهران - ایرنا - معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دیپلماسی ورزشی موضوعی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد؛ به همین منظور باید در هیأت‌های بین‌المللی ورزشی صاحب کرسی باشیم.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ «محمدحسن باقری» امروز (چهارشنبه) در آیین تکریم و معارفه رؤسای جدید و قدیم اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح و تقدیر از «جواد فروغی» دارنده مدال طلای تیراندازی بازی‌های المپیک توکیو، اظهار داشت: اگر قرار است در مسابقات بین‌المللی ورزشی نیروهای مسلح (سیزم) شرکت کنیم، بایستی از امروز برنامه‌ریزی کنیم چراکه برای موفقیت نباید ۶ ماه مانده به شروع مسابقات به تمرین و فراهم کردن زمینه‌های موفقیت بپردازیم.

وی افزود: دیپلماسی ورزشی موضوعی است که همواره باید مورد توجه قرار گیرد به همین منظور باید در هیأت‌های بین‌المللی ورزشی صاحب کرسی باشیم؛ این تجربه را ما در مسابقات بین‌المللی ورزشی نیروهای مسلح (سیزم) داشتیم. 

معاون آموزش و پژوهش ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ورزش همگانی هم موضوع دیگری است که نباید مورد بی‌توجهی قرار گیرد. در این رابطه علاوه بر توسعه زیرساخت‌ها باید از دانش روز هم بهره‌مند باشیم، از سوی دیگر ورزش‌های مرتبط با مأموریت نیروهای مسلح نیز باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: موضوع کاهش وزن در نیروهای مسلح هم یکی دیگر از موضوعاتی است که با ورزش میسر خواهد شد. تحرک، نشاط و ورزش همواره باید در نیروهای مسلح مورد تاکید قرار گیرد.

امیر باقری عنوان کرد: زیرساخت ورزشی نیروهای مسلح در سطح کشور از وضعیت خوبی برخوردار است؛ لذا آمادگی داریم به بخش کشوری ورزش هم کمک کنیم. البته برای نهادینه شدن این کمک‌ها، نیروهای مسلح آماده امضای تفاهم‌نامه با بخش کشوری ورزش است و امیدوارم اقدامات صورت گرفته در نهایت باعث ارتقای ورزش و سلامتی شود.

در این مراسم از «جواد فروغی» دارنده مدال طلای تیراندازی مسابقات المپیک ۲۰۲۰ ژاپن و محمد نصر اصفهانی مربی وی در بازی های المپیک نیز قدردانی به عمل آمد. این مراسم با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان، علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی، روسای فدراسیون های ورزشی و فرماندهان نیروهای مسلح برگزار شد. 

با حکم سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، امیر سرتیپ دوم «جمشید فولادی» به‌عنوان رئیس اداره ورزش و آمادگی‌ جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح منصوب و از تلاش‌های امیر سرتیپ دوم «سید کمال پیمبری» رئیس سابق این اداره تقدیر شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha