دستمال کاغذی با نشان استاندارد جعلی در بوشهر کشف شد

بوشهر-ایرنا- مدیرکل استاندارد بوشهر گفت: دستمال کاغذی با علامت تجاری موج دارای علامت استاندارد جعلی در برخی از واحدهای عرضه این استان کشف شد.

به گزارش ایرنا، محمدرحیم بهره‌مند روز چهارشنبه افزود: در پی بازدیدهایی که کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه و تمرکز کالا داشتند، دستمال کاغذی ۱۰۰ برگ با علامت تجاری موج با نشانی استان تهران- شهرک صنتی اشتهارد در سطح شهرستان بوشهر کشف و ضبط شد.

 وی بیان کرد: طبق مشاهده‌های اولیه، محصول دارای مغایرت‌های متعدد شامل تعداد برگ، ابعاد و نشانه گذاری (فقدان کد ۱۰ رقمی، تاریخ تولید و انقضا) بود که از موارد مشهود کم‌فروشی و ضایع کردن حقوق مصرف کننده است. 
بهره‌مند اظهار داشت: محصول یاد شده با توجه به استعلام گرفته شده از سامانه نظارت بر اجرای استاندارد فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد بود.
وی افزود: به استناد ماده ۴۰ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب ۱۳۹۶، چاپ علامت استاندارد بدون دریافت مستندات قانونی یا تاییدیه سازمان جرم محسوب و با متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.
بهره‌مند گفت: از تمامی هم استانی‌ها انتظار است در صورت مشاهده این محصولات مراتب را از طریق شماره تماس ۷-۰۷۷۳۳۴۴۴۳۲۵ به اطلاع کارشناسان این اداره کل برسانند.
وی افزود: همانند گذشته به همه مصرف کنندگان توصیه می‌شود برای بررسی اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال و از وضعیت پروانه، نوع محصول، نام واحد تولیدی مطلع شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha