مهلت ارسال آثار به پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان تمدید شد

تهران- ایرنا- با توجه به درخواست‌های شرکت‌کنندگان «پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان»، زمان ارسال آثار به این دوره از جشنواره تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ تمدید شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، جشنواره پانزدهم ملی موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی و مشارکت گسترده استادان موسیقی کشور به صورت مجازی و در چهار بخش  موسیقی دستگاهی ایران،  موسیقی کلاسیک،  موسیقی نواحی ایران  و آهنگ‌سازی  برگزار می‌شود. بر اساس فراخوان منتشر شده از سوی دبیرخانه جشنواره، مهلت ارسال آثار ۱۵ مردادماه تعیین شده بود که با توجه به درخواست‌های شرکت‌کنندگان تا ۳۱ مردادماه تمدید شد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در قالب سه گروه سنی الف ، ۱۵ تا ۱۸ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۵)، گروه سنی ب ، ۱۹ تا ۲۳ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱) و گروه سنی ج، ۲۴ تا ۲۹ سال، (متولدین سال‌های ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۶) برگزار می‌شود که در بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی؛ در بخش موسیقی کلاسیک نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن؛ و در بخش  موسیقی نواحی ایران  خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور به رقابت خواهند پرداخت.

امسال، بخش آهنگسازی با امکان استفاده از سازهای دستگاهی، نواحی و کلاسیک در قالب‌های دوئت، تریو و کوارتت به پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان اضافه شده است به طوری که متقاضیان با در نظر گرفتن سقف سنی ۲۹ سال می‌توانند در این  بخش شرکت کنند.

متقاضیانی که سن آنها از ۱۵ سال کمتر است، در صورت آمادگی و تمایل، آثار خود را برای بررسی در گروه سنی «الف»، با اجرای موارد مندرج ذیل گروه سنی «الف» در فراخوان ارسال کنند.

شرکت های کنندگان باید رپرتوارِ مشخص شده را به صورت ویدئویی ضبط و تا ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، همراه با فیرم ثبت و مدارک مندرج در فراخوان از طریق سامانه بامک به دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

پس از بررسی و بررسی آثار ارسالی توسط هیئت های داوری ، اسامی منتخبان از سوی دبیرخانه جشنواره اعلام کرد.

پانزدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان پاییز امسال به دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی ایران با حمایت دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، توسط انجمن موسیقی ایران و با بنیاد رودکی واقع شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha