وزرای پیشنهادی باید درک دقیق و درستی از وضعیت وزارتخانه‌ها داشته باشند

تهران- ایرنا- ‏عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گزینه‌های پیشنهادی رییس‌جمهوری برای وزارتخانه ها باید از اعضای خانواده وزارتخانه‌ها باشند، گفت: وزرایی که از سوی رییس جمهوری به مجلس معرفی می‌شوند باید درک دقیق و درستی از وضعیت وزارتخانه‌ها و مشکلات آن داشته باشند.

بهروز محبی نجم‌آبادی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ رییس جمهوری درباره سرعت عمل در تشکیل دولت گفت: نوع مشکلاتی که امروز مردم به آن مبتلا (گرفتار) هستند مانند تنش‌های آبی، مسائل مربوط به آرد و نان، گرانی‌ها، نیاز کشاورزان و دامداران به نهاده‌ها و کود و نیازهای اولیه تولید، شرایطی استثنایی در کشور به وجود آورده است که با مدیریت خرید و تولید و همچنین مدیریت درست توزیع می‌توان بسیاری از این مشکلات را کاهش داد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: قطعا رهبر معظم انقلاب از اینکه این مسائل، معضلات و این مدل مشکلات به گونه‌ای هستند که تبعات اجتماعی دارند و افراد طاقت اینکه زمان زیادی را تحمل کنند، ندارند، کاملا آگاه هستند. بنابراین به نظر می‌رسد باید برای حل این مشکلات، برنامه‌ریزی کوتاه مدت سریع و تصمیمات جهادی برای حل مشکلات مردم اتخاذ شود.

وی درباره ویژگی‌های اعضای کابینه دولت سیزدهم گفت: به اعتقاد من هر وزیری برای اینکه بتواند درک دقیق و درست از وضعیت موجود و مشکلات آن وزارتخانه داشته باشد، باید عضو خانواده همان وزارتخانه‌ای باشد که از آن معرفی می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس عنوان کرد: اینکه بخواهیم فردی که در وزارتخانه‌ای نبوده و در موقعیت دیگری مسئولیت داشته را در وزارتخانه دیگری به عنوان وزیر در راس هرم تصمیم‌گیری قرار دهیم، اقدام درستی نخواهد بود.

محبی‌نجم‌آبادی خاطرنشان کرد: افرادی باید به عنوان اعضای کابینه دولت انتخاب شوند که گذشته و تجارب آنها نشان داده است که درستکار هستند، عالمانه و محققان فکر می‌کنند و مجاهدانه با مسائل برخورد می‌کنند و همه وقت و زندگی خودشان را وقف حل مشکلات آن حوزه می‌کنند.

وی گفت: قطعا دولت سیزدهم به فضل الهی می‌تواند وزیران مطلوبی با این مشخصات را انتخاب و به مجلس معرفی کند و مجلس هم اصرار بر این خواهد داشت که دولت وزیران کارآمدی را که دارای تجارب ارزشمند برای ملت و در وزارتخانه‌هایی که قرار است قرار بگیرند انتخاب کند.

به گزارش ایرنا، ‌دولت سیزدهم با برگزاری مراسم تنفیذ حکم در روز سه شنبه و مراسم تحلیف روز پنج شنبه رسما فعالیت خود را آغاز کرد. آیت الله رییسی با توجه به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ درباره تسریع در معرفی کابینه روز گذشته اعلام کرد اعضای کابینه خود را هفته آینده به مجلس معرفی خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha