۵۰ تیم کار تزریق واکسن کرونا در شهرستان همدان را انجام می‌دهند

همدان- ایرنا - رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت که کار تزریق واکسن کرونا به گروه های هدف در سطح این شهرستان با فعالیت ۵۰ تیم واکسیناسیون براساس برنامه و اولویت های اعلام شده، درحال انجام است.

«محمد خیراندیش» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برهمین اساس و با فعالیت منسجم این تیم های تخصصی، تا پایان ۱۲ مرداد تزریق دوز نخست واکسن برای ۹۰ هزار نفر و تزریق دوز دوم برای ۳۰ هزار نفر در شهرستان همدان انجام شده است.

وی ظهار داشت: براساس برنامه اعلام شده کار تزریق واکسن برای متولدین سال ۱۳۴۷ و قبل از آن نیز آغاز شده ضمن اینکه نام نویسی بیماران دیابتی مصرف کننده انسولین در سامانه مربوطه نیز فعال شده است.

 رییس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: همچنین تزریق واکسن به افرادی که ماهیت کار آنها براساس سند ملی واکسیناسیون به عنوان مشاغل پر خطر یاد شده نیز مطابق برنامه اعلام شده در مراکز تجمیعی شهرستان همدان انجام می شود.

به گفته خیراندیش، تزریق واکسن کرونا به کارکنان بانک ها، خبرنگاران، پرسنل نیروی انتظامی، فرهنگیان، کارمندان حوزه مالیاتی، تامین اجتماعی، شاغلان مراکز تعویض پلاک، قضات و پرسنل دادگستری نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای تزریق واکسن کرونا به رانندگان ناوگان تاکسیرانی شهر همدان نیز درحال انجام است، افزود: گروه های هدف دریافت کننده واکسن کرونا می بایست با مراجعه به سامانه و ضمن ثبت نام، مکان و زمان دریافت واکسن را مشخص کنند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت کامل و دقیق پروتکل های بهداشتی، افزود: سرعت سرایت پذیری و قدرت بیماری زایی گونه دلتا ویروس کرونا بسیار بالاست  و لذا استفاده از ماسک، عدم حضور در اجتماعات و رعایت فاصله گذاری فیزیکی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس بسیار مهم و ضروریس است.

به گزارش ایرنا به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان همدان، تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا در این استان تزریق شده است.

از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز و یک شهرستان(فامنین) در وضعیت زرد کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha