۱۳ مرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 1024
کد خبر: 84425945
۰ نفر

برچسب‌ها

آیین تحلیف شوراهای بخش مرکزی شهرستان ساوه برگزار شد

ساوه - ایرنا - آیین تحلیف اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای بخش مرکزی شهرستان ساوه و آغاز به کار آنها برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولان و اعضای منتخب در سالن سلمان ساوجی برگزار شد، فرماندار ساوه اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سطح شهرستان ساوه با تلاش هیات های نظارت و اجرائی و حضور موثر شهروندان برگزار شد و از همه عوامل که روزها و ماهها قبل از انتخابات در شرایط کرونایی برای این رویداد مهم زحمت کشیدند، قدردانی می کنم.

«علی میرزایی» همچنین از اعضای منتخب به خاطر احساس مسئولیت و نام نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای بخش مرکزی قدردانی کرد و گفت: با وجود اینکه عضوویت در شورا زحمات زیادی دارد اما منتخبان با احساس مسئولیت و در راستای لبیک به دعوت مقام معظم رهبری مشارکت کردند.

وی اظهار کرد: امروز که مراسم تحلیف برگزار می شود، اعضای منتخب سوگند یاد می کنند که امانتدار رای مردم باشند و در راستای پیشرفت و تعالی امور گام بردارند و با پاکدستی نماینده شایسته ای برای موکلین خود در روستاها باشند.

فرماندار ساوه اظهار کرد: پست ها و مناصب زودگذر هستند و لازم است افراد همیشه در روز انتصاب به فکر تودیع خود باشند و مهم این است که در صف خدمتگزاران باشیم نه اینکه در کجای صف خدمت واقع شده ایم بنابراین باید در فعالیت های خود اخلاص و صداقت را سرلوحه قرار دهیم.

وی افزود: شوراهای برای روستاها و توسعه این مناطق می توانند بسیار مفید واقع شوند به شرطی که اهالی روستا و اعضای شورا با هم وحدت و همدلی داشته باشند و سعی نکنند که شورا را به محل نزاع و اختلاف تبدیل کنند و هیچکس نباید عامل تفرقه در روستا شود.

میرزایی همچنین اعضای شوراهای روستا در بخش مرکزی ساوه را از ورود به مناقشات سیاسی برحذر داشت و تاکید کرد: که همه فکر و ذکر منتخبان باید بر روی توسعه و رفع امور روستاها متمرکز شود و از همه داشته ها نیز صیانت کنند.

وی تاکید کرد: صیانت از آب و خاک در همه روستاهای شهرستان ساوه بسیار مهم است و منتخبان شوراها باید در زمینه حفظ اکوسیستم، منابع آبی و دفع پسماندها برنامه ریزی کنند.

به گفته فرماندار ساوه، در روستاهای بخش مرکزی شهرستان ساوه عارضه هایی از میان شوراها و کمیته انطباق روستایی وجود دارد که باید با مدیریت بخشدار این موارد بررسی و برای رفع آنها اقدام شود تا راهگشای توسعه و خلق ثروت در این مناطق باشد.

وی همچنین انتخاب دهیار را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: دهیاران رکن رکین هر روستا در مناسبات و تعامل با مسئولان شهرستان هستند و لازم است در راستای تعالی و رشد روستاها کار کنند و اینگونه نباشد که دهیاری شغل دوم و سوم آنها باشد.

وی همچنین سکونت در روستا و استفاده از افراد تحصیلکرده برای دهیاری ها را یک ضرورت عنوان کرد زیرا به گفته او، تجربه ثابت کرده که هر روستایی که دهیار فعال و ساکن در محل داشته است، امور با نحو شایسته تری پیش رفته است.

فرماندار ساوه تاکید کرد: روستاهای شهرستان ساوه کانون تولید نیازمندی ها در زمینه غلات، دام و طیور هستند و باید به خوبی مدیریت شوند.

 در بخش مرکزی شهرستان ساوه ۱۰۱ روستا با جمعیتی افزون بر ۳۰ هزار نفر وجود دارد که از این تعداد ۵۶ روستا دارای دهیاری و شورا هستند و خدمات مورد نیاز به ۵۴ روستای دیگر که طبق سرشماری سال ۱۳۹۵ جمعیت لازم برای تشکیل دهیاری ندارند از طریق شورای بخش مرکزی ارائه می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha