تصویب آیین‌نامه راه‌اندازی مراکز خدمات توانبخشی دانش آموزان استثنایی

تهران- ایرنا- رییس سازمان آموزش‌ و پرورش استثنایی از تصویب آیین‌نامه «راه‌اندازی مراکز جامع تشخیص، خدمات توانبخشی، آموزشی و مشاوره‌ای دانش‌آموزان استثنایی» در هفتمین نشست شورای راهبری این سازمان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه مرکز اطلاع رسانی و روابط‌عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی با بیان اهداف ایجاد «مراکز جامع تشخیص، خدمات توان‌بخشی، آموزشی و مشاوره‌ای دانش‌آموزان استثنایی» افزود: این مراکز با هدف تجمیع خدمات آموزش‌وپرورش استثنایی به دانش‌آموزان، تکریم ارباب‌رجوع، تسریع مداخلات بهنگام و توسعه خدمات، راه‌اندازی خواهد شد و به‌عنوان پشتیبان مراکز مشاوره استان‌ها، عمل می کند.

وی ادامه داد: آیین‌نامه «مراکز جامع تشخیص، خدمات توان‌بخشی، آموزشی و مشاوره‌ای دانش‌آموزان استثنایی» به‌زودی به استان‌ها و شورای‌عالی آموزش‌وپرورش ارسال می‌شود و استان‌ها می‌توانند بر اساس این آیین‌نامه، مراکز جامع جدید را راه‌اندازی کنند.

معاون وزیر آمورزش و پرورش با بیان این که مهم‌ترین موضوع در حال حاضر اجرای پروژه مهر در تمامی ابعاد است، تصریح کرد: رویکرد دنیا در عصر کرونا، بازگشایی حضوری مدارس است و باید خود را برای بازگشایی حضوری مدارس، توزیع دقیق کتاب‌های درسی، سنجش کامل نوآموزان و سازماندهی نیروی انسانی آماده کنیم.

حسینی یادآور شد: فعالیت پایگاه‌های سنجش نیز با رعایت کامل پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا و ستاد سنجش استان‌ها در حال اجرا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha