اعتبارات حمایتی هلال احمر ۳۰ برابر افزایش یافت

ایلام - ایرنا - معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌ احمر گفت: اعتبارات حمایتی نظیر درمان، دارو، بستری و جراحی این سازمان سال ۱۴۰۰ در مقایسه به سال ۹۹ بیش از ۳۰ برابر افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، فرید مرادیان روز چهارشنبه در دیدار با استاندار ایلام اظهار داشت: اعتبار حمایتی و بشر دوستانه هلال احمر از ۱۲ میلیارد در سال ۹۹ به بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

وی افزود: یکی از شاخص های ۱۰ گانه عملکرد داروخانه های هلال احمر، کمک های مردمی و بشردوستانه است که تلاش داریم همچنان این روند استمرار داشته باشد.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: استان ایلام دارای ظرفیت های بسیار بالایی در بخش های مختلف است و کل کشور باید قدردان جانفشانی مردم این دیار در دوران دفاع مقدس باشند.

مرادیان یادآور شد: نیروهای جمعیت هلال احمر استان ایلام در حوادث و مخاطرات طبیعی بارها توانایی ها خود را به اثبات رسانده و همواره با عشق و علاقه به مردم تمام توان خود را بکار گرفته اند.

وی ادامه داد: ۳۷ داروخانه هلال احمر در سراسر کشور فعال است که مهم ترین هدف این داروخانه ها در وهله نخست کمک و حمایت های بشر دوستانه است.

معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر با اشاره به شیوع کرونا و اهتمام هلال احمر برای مقابله با این بیماری و حمایت از مردم نیز یادآور شد: این استان به هر اندازه به نیروی تخصصی واکسیناتور نیاز داشته باشد، مساعدت خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، مقرر شد هلال احمر کشور در خصوص تامین تعدادی دستگاه اکسیژن ساز و ۳۰ هزار ماسک را در اسرع وقت به استان ایلام اقدام کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha