اطری و یزدانی مقابل ۲ حریف روسی

تهران - ایرنا - «رضا اطری» و «حسن یزدانی» در حالی به نیمه‌نهایی وزن‌های ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم راه پیدا کردند که برای راهیابی به فینال باید با ۲ حریف روسی مبارزه کنند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، پیکارهای کشتی آزاد در بازی‌های المپیک توکیو از ۱۳ مرداد آغاز و تا ۱۶ مرداد ماه ادامه خواهد داشت. مبارزه‌های مقدماتی ۲ وزن ۵۷ و ۸۶ کیلوگرم امروز (چهارشنبه) از ساعت ۶:۳۰ به وقت محلی آغاز شد. 

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست «جاورایل شاپیف» از ازبکستان را ۱۱ بر ۲ شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد. قهرمان جهان و المپیک در مرحله بعد به مصاف استفان ریچموت دارنده مدال برنز جهان از سوئیس رفت که در کمتر از ۲ دقیقه او را ۱۲ بر یک شکست داد. یزدانی در نیمه نهایی آرتور نایفونوف از روسیه (برنز قهرمانی جهان/ ۳ طلای قهرمانی اروپا/ برنز امیدهای جهان) را پیش رو دارد.

دیوید تیلور آمریکایی قهرمان جهان که در گروه آسان‌تری نسبت به یزدانی حضور دارد در مبارزه نخست موفق شد علی شعبان‌اف از بلاروس (دارنده ۴ مدال برنز قهرمانی جهان/ نقره بازیهای اروپایی/ ۲ برنز قهرمانی اروپا) را شکست داد و در مرحله بعد با پیروزی ۱۲ بر ۲ برابر مایلس ناظم آمینه از سن مارینو به نیمه نهایی راه یافت.

یزدانی سابقه پیروزی برابر این حریف روس را دارد.

نفرات راه یافته به نیمه‌نهایی وزن ۸۶ کیلوگرم:

حسن یزدانی (ایران) - آرتور نایفونوف (روسیه)

دیوید تیلور (آمریکا) - دیپاک پونیا (هند)

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا اطری در دور نخست سلیمان آتلی دارنده نقره و برنز جهان و طلای قهرمانی اروپا از ترکیه را ۳ بر ۲ شکست داد. او در مرحله یک چهارم نهایی بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و طلای بازی‌های آسیای از مغولستان نیز با نتیجه ۵ بر یک از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی راه یافت. اطری در مرحله نیمه نهایی باید با  زائور اوگویف دارنده طلای قهرمانی جهان، برنز بازی‌های اروپای و ۲ طلای نوجوانان جهان از روسیه کشتی بگیرد.

اطری البته در پیکارهای جهانی برابر زائور اوگویف روس مغلوب شد و برابر بخبایار اردنبات مغولستانی پیروز شد. به طور حتم مبارزه با حریف روس می‌تواند دیداری انتقامی باشد.

نفرات راه یافته به نیمه‌نهایی وزن ۵۷ کیلوگرم:

رضا اطری (ایران) - زائور اوگویف (روسیه)

کومار راوی (هند) - نوراسلام سانایف (قزاقستان)

اطری و یزدانی مقابل ۲ حریف روسی

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha