نقش هلال احمر در سیل و کنگره اربعین بی نظیر بود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: نقش هلال احمر بعنوان یک نهاد بین المللی و داوطلبانه در مخاطرات طبیعی نظیر سیل ۹۸ و کنگره بزرگ اربعین بسیار بی نظیر و رضایت بخش بود.

به گزارش ایرنا، محمد نوذری روز چهارشنبه در دیدار با معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر اظهار داشت: دولت و تدبیر و امید فراز و فرود مختلفی وجود داشت اما عملکرد هلال احمر در این راستا بسیار قابل قبول و رضایت بخش بود و همواره در بزنگاه های مختلف از هیچ کمکی دریغ نکرد.

وی افزود: با توجه به اینکه احتمال برگزاری کنگره اربعین وجود دارد و ۶۵ درصد زوار از مرز مهران تردد می کنند، نیازمند حمایت های بی شائبه هلال احمر در بحث دارویی، بستری و خدمات داوطلبانه هستیم.

استاندار ایلام در ادامه به وضعیت کرونا و شرایط بحرانی ایلام از نظر آمار بالای مبتلایان اشاره کرد و یادآور شد: ایلام چهارمین استان از نظر مبتلا به کرونا نسبت به جمعیت است و این مهم می طلبد هلال احمر همچون گذشته بصورت داوطلبانه وارد عمل شود و تمام توان خود را بکار گیرد.

نوذری تاکید کرد: نتیجه آزمایش حدود نیمی از تست های کرونا در ایلام در حال حاضر مثبت است و وضعیت برخی شهرستان ها مانند دره شهر از نظر شیوع کرونا بسیار خطرناک و نگران کننده است.

وی خواستار اهدا بیش از ۳۰ هزار ماسک به هیات های مذهبی استان از سوی هلال احمر شد و گفت: برای ایام محرم نیاز است برنامه ریزی لازم اتخاذ شود تا با مشکل مواجه نشویم.

استاندار ایلام همچنین خواستار اختصاص تعدادی دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان دره شهر شد و تاکید کرد: برای کاهش شیوع کرونا همه مردم باید پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، مقرر شد هلال احمر کشور در خصوص تامین تعدادی دستگاه اکسیژن ساز و ۳۰ هزار ماسک در اسرع وقت به استان اقدام کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha