۳۶ داروخانه هلال در کشور فعال است

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر از افتتاح از دو داروخانه و همچنین اخذ مجوز تاسیس دو داروخانه دیگر جمعیت در سال گذشته خبر داد و افزود: در مجموع ۳۶ داروخانه هلال‌احمر در سراسر کشور در حال خدمت‌رسانی هستند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، کریم همتی با بیان اینکه یکی از عرصه‌های مورد توجه در هلال‌احمر در سال گذشته، داروخانه‌های جمعیت و تمرکز بر ارتقاء کمی و کیفی سطح خدمات‌رسانی این داروخانه‌ها در کشور بوده است، افزود: بدین منظور، ابتدای سال ۹۹، حسابرسی دقیق و مفصل از داروخانه‌های هلال در کشور انجام و وضعیت مالی و اداری آنها احصا شد.

وی افزود: پس از ارزیابی‌های انجام شده، اصلاح روند اداری، مالی و مدیریتی داروخانه‌ها در دستور کار قرار گرفت و تلاش شد با توسعه کمی و کیفی این مراکز، مسیر دسترسی آسان به دارو، بخصوص داروهای کمیاب برای بیماران هموار شود.

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: بر این اساس در سال گذشته، دو داروخانه در خراسان جنوبی و گرگان تکمیل و آماده بهره‌برداری شدند. همچنین برای تاسیس داروخانه‌های جمعیت هلال‌احمر در کهگیلویه و بویراحمد و لرستان مجوز کمیسیون ماده ۲۰ استان‌ها اخذ و اعتبارات لازم تامین شده و این داروخانه‌ها نیز به‌زودی به مرحله افتتاح می‌رسند.

همتی افزود: داروخانه‌های هلال‌احمر در استان‌های همدان، کرمانشاه، هرمزگان، کیش و بوشهر نیز پس از سال‌ها رکود و وقفه به دلیل نداشتن کد HIX با پیگیری‌های ویژه معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال‌احمر، این کد را دریافت کرده و فرایند خدمات‌دهی این داروخانه‌ها تسهیل شده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در حال حاضر ۳۶ داروخانه هلال‌احمر در سراسر کشور فعال و مشغول خدمت‌رسانی هستند، اظهار کرد: تمرکز این جمعیت در سال گذشته بر استفاده از ظرفیت‌های مختلف هلال‌احمر برای تسهیل بیشتر در روند دسترسی بیماران به داروهای تک نسخه‌ای، داروهای نادر و کمیاب و ... بویژه در دوران حساس همه‌گیری بیماری کرونا بوده است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha