جا برای پذیرش بیماران کرونایی روی برنکارد بیمارستان‌ها هم وجود ندارد

اصفهان - ایرنا - استاندار اصفهان گفت: ظرفیت همه بیمارستان‌های استان تکمیل شده است و دیگر هیچ جایی برای پذیرش بیماران جدید در راهروی بیمارستان‌ها و بر روی برانکاردها هم وجود ندارد.   

به گزارش ایرنا، عباس رضایی روز سه‌شنبه در ستاد مقابله با کرونا در استانداری اصفهان افزود: امروز چرخه تولید بیمار بصورت "چرخ و فلک" در استان در حال گردش است و روزانه ۶۰۰ بیمار وارد و ۴۰۰ بیمار ترخیص می‌شوند.

وی ادامه داد: ظرفیت و پرسنل لازم را در بیمارستان‌ها نداریم و کادر درمانی استان بشدت خسته شده‌اند.

استاندار اصفهان اظهار داشت: بیم آن را داریم که از روز پنجشنبه(۲ روز آینده) بطورکلی با مشکل مکان برای بستری بیماران در استان مواجه شویم.

وی اضافه کرد: این وضعیت در شهرستان‌های فریدن، خوانسار، خمینی شهر، اردستان و نجف‌آباد هم وجود دارد و از مجموع  یکصد تخت بیمارستانی در فریدن ۷۵ تخت به بیماران کرونایی اختصاص دارد.

رضایی با بیان اینکه مُصوبات امروز صبح شورای تامین استان، حکم مصوبات ستاد کرونا را دارد، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌ لازم برای اجرای این مصوبات با دادستانی اصفهان انجام شده است و با مُتخلفان بطور قاطعانه برخورد خواهد شد.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط بحرانی و حاد استان از نظر شیوع کرونا و بر اساس مصوبات امروز شورای تامین، همه شهربازی‌ها، موسسه‌های غیرانتفاعی، قرآنی، موسیقی، آموزشی، زبان، رستوران، فست فودی، تالار، سالن ورزشی، سینما و کتابخانه در استان اصفهان تعطیل خواهند بود.

استاندار اصفهان تاکید کرد: برگزاری مراسم محرم تا زمان ارائه دستور جدید، صرفا از طریق فضای مجازی یا در فضاهای باز و در زمان محدود حداکثر ۱.۵ ساعته برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: فضای باز مدارس در اختیار هیات‌های عزاداری قرار خواهد گرفت و این مراسم با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بدون پذیرایی برگزار می شود.

رضایی تاکید کرد: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد بطور مجدد اعمال خواهد شد و باید مشکل دوربین‌های ثبت تخلف بسرعت برطرف تا بلافاصله پیامک برای متخلفان ارسال شود.

وی تصریح کرد: بیشترین شکایت‌ها از باز بودن و فعالیت اماکن ورزشی در استان است و انتظار داریم نظارت‌ها بر این اماکن از امروز بطور جدی انجام شود.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور ۳۹ هزار و ۱۹ بیمار کرونایی جدید شناسایی شده و در این مدت۳۷۸ نفر جان باخته اند.

در استان اصفهان، امور بهداشتی و درمانی ۲۲ شهرستان با حدود چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ۲ شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha