فرمانده پدافند هوایی شمال‌غرب: امنیت کامل در مرزها برقرار است

تهران-ایرنا- فرمانده منطقه پدافندهوایی شمال‌غرب کشور، گفت: به واسطه حضور مقتدرانه نیروهای مسلح، امنیت کامل را در تمامی مرزهای کشور برقرار کرده ایم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش، سرتیپ دوم عباس عظیمی در بازدید از پاسگاه‌های مرزی استان آذربایجان غربی با کارکنان این یگان‌ها دیدار و از زحمات آنان قدردانی کرد.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب در حاشیه این بازدید استان آذربایجان غربی را دارای موقعیت خاص دانست و ادامه داد: استان آذربایجان غربی به عنوان دروازه ورود و پل ارتباطی ایران به کشورهای اروپایی است و بی شک یکی از استان‌های مهم و راهبردی کشور به شمار می‌رود.

سرتیپ دوم عظیمی افزود: امنیت و اقتصاد دو موضوع بسیار مهم مربوط به مرزهای کشور است که ما در حوزه امنیت مرزها به واسطه حضور مقتدرانه نیروهای مسلح امنیت کامل را در تمامی مرزهای کشور برقرار  کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه اگر امنیت نباشد همه امور تحت الشعاع قرار می گیرد تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح ما علاوه بر مسئولیت ذاتی که دارند، مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی هم دارند و همانند دوران دفاع مقدس و همچنین حوادث غیرمترقبه مانند سیل و زلزله در کنار مردم همیشه در صحنه بوده و خواهند ماند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمالغرب در پایان با اشاره به جایگاه سرباز در نیروهای مسلح گفت: امروز سربازان سرمایه های با ارزش و پاسداران مرزهای امنیت و آرامش کشور هستند که با کمترین امکانات بالاترین امنیت را برای هموطنان خود در سراسر کشور تولید می کنند.

آذربایجان غربی از جمله استان های مرزی ایران است که با کشورهای ترکیه، عراق و جمهوری آذربایجان(نخجوان) ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک دارد و این استان دارای ۹ گمرک و پنج پایانه مرزی نیز است.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha