تاکید اوحدی بر ضرورت تسریع واکسیناسیون ایثارگران

تهران - ایرنا - رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت تسریع واکسیناسیون ایثارگران گفت: با شیوع موج جدید کرونا و نوع جدید این ویروس شاهد افزایش میزان سرایت آن هستیم و لازم است پیگیری‌های لازم برای افزایش سرعت واکسیناسیون ایثارگران عزیز در برابر این بیماری انجام شود.

به گزارس ایرنا از ایثار، سعید اوحدی روز سه‌شنبه در جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: مشکلات و مسائل مربوط به ایثارگران باید در حوزه‌های تخصصی نیز تفکیک شوند و به عنوان مثال مشکلات خانم‌های ایثارگر باید به صورت مجزا احصا و مورد بررسی قرار بگیرند تا با سرعت بهتری برطرف شوند.

وی افزود: بانوان ایثارگر اعم از مادران، فرزندان و همسران گرامی شهدا، همسران جانبازان و آزادگان نیز سختی‌ها و مشکلات زیادی را متحمل شده‌اند و سهم بسیار مهمی در فداکاری‌ها و ایثارگری‌های عزیزان خود دارند.

اوحدی با اشاره به برگزاری جلسه هیئت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با وجود همه سختی‌ها و مشکلات مقدمات برگزاری جلسه هیئت امنای بنیاد شهید و امور ایثارگران مربوط به سال ۱۳۹۹ مهیا شد و در این مسیر شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی بسیاری از عزیزان و همکاران بودیم. به عنوان نمونه تنها در مجموعه سازمان اقتصادی کوثر مجامع بیش از ۴۰ شرکت برگزار شد که کاری بسیار فشرده بود و انجام آن نشان‌دهنده ظرفیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران بود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: خوشبختانه در صورت‌های مالی مشکلی وجود نداشت و گزارش صورت‌های مالی بنیاد شهید و امور ایثارگران مطلوب ارزیابی شد.

به گزارش ایرنا، محمد اسماعیل علی پور مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفته است: اکنون جانبازان ۲۵ درصد به بالا در لیست واکسیناسیون قرار دارند و برنامه واکسیناسیون آنان در حال انجام است، اما باز هم تأکید می‌شود که علی‌رغم واکسیناسیون رعایت پروتکل‌های ذکر شده و استفاده از ماسک بسیار ضروری است.

تا کنون ۱۰ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۵۶ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۸۴۴ هزار و ۲۵۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۲۰۶ دُز رسید.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور(اسفند ۹۸) تا کنون ۹۱ هزار و ۷۸۵ نفر از هموطنان جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha