حذف سالانه ۵۰۰ هزار مراجعه فرد سالمند به شعب تامین اجتماعی 

تهران - ایرنا - مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به حذف سالانه ۵۰۰ هزار مراجعه فرد سالمند به شعب تامین اجتماعی گفت: مستمری‌بگیران بدون حضور در شعب تامین اجتماعی می‌توانند از طریق سامانه خدمات غیر حضوری گواهی وضعیت دریافت کنند. 

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، حسین امیری‌گنجه به همراه لقمان شوقی دبیر شورای معاونین و رضا عرب سرخی رییس اداره روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ از شعبه ۷ بازدید کرد. 

وی در این بازدید اظهار داشت: شعبه ۷ بزرگترین شعبه تحت پوشش بازنشستگان و مستمری بگیران در کل ایران است و جمعیت ۳میلیون و ۳۰۰ هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی بیش از ۳۵۲ هزار بیمه شده اصلی تحت پوشش اداره کل غرب تأمین اجتماعی است.

امیری‌گنجه اضافه کرد: این شعبه با تحت پوشش قرار دادن ۴۶ هزار و ۲۵۰ نفر بازنشسته و بازمانده باید با نگاه ویژه مشکلات را به حداقل رساند. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در مقایسه آماری تعداد بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش این شعبه نسبت به استان‌های دیگر گفت: تعداد مستمری بگیران شعبه هفت غرب تهران نسبت به استان‌های خراسان جنوبی، شمالی، بوشهر، ایلام، چهار محال بختیاری، کهگلیویه و بویراحمد بیشتر و حتی نسبت به بعضی از استان‌ها دو برابرجمعیت بازنشسته و بازمانده تحت پوشش این شعبه است. 

امیری گنجه عدم مطلوبیت فضای فیزیکی بعضی از شعب را یکی از دغدغه های این اداره کل دانست و افزود: بسیاری از شعب غرب تهران بزرگ از فقرفضای فیزیکی رنج می‌برند و این حیث شرمنده مردم و کارکنان بوده و تلاش می‌شود با تغییر در رویه‌های کاری مشکلات جامعه مخاطبین را به حداقل برسانیم.

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ۳۰۷۰ گفت : بازنشستگان و مستمری بگیران در گذشته برای استعلام وضعیت دریافت مستمری به شعب مراجعه می‌کردند اما با اجرای طرح ۳۰۷۰ این مراجعات حذف و بازنشستگان از منزل و از طریق گوشی موبایل و از سامانه سازمان تامین اجتماعی، گواهی وضعیت دریافت کرده و سپس آن را رمز گذاری شده به هرکجا مایل هستند، ارائه کنند. 

وی تاکید کرد: با گذشت بیش از هفت ماه از اجرای طرح مذکورو ارائه خدمات غیر حضوری، بسیاری از بازنشستگان هنوز مانند گذشته برای دریافت استعلام به شعبه مراجعه و خواستار انجام درخواست‌های خود به روش‌های سنتی هستند؛ که امیدواریم با توسعه طرح 3070 شاهد تغییر رفتار این عزیزان باشیم. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ به بازنشستگان و مستمری بگیران توصیه کرد: با توجه به شرایط خاص پاندمی ویروس منحوس کرونا، جهت انجام اموراداری خود از طریق سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند.
امیری گنجه حذف مراجعه فرزندان اناث مستمری بگیران را یکی دیگر از سرویس‌های خدمت رسان در طرح ۳۰۷۰ برشمرد و افزود:  حذف مراجعه فرزندان اناث مستمری بگیران با ثبت هوشمندخاتمه کفالت، خدمت دیگری از سازمان تامین اجتماعی و از طریق سامانه خدمات غیرحضوری است. 

وی تاکید کرد: در این روش، ثبت هوشمند خروج از کفالت فرزندان ( دختر ) مستمری‌بگیران بر اساس اطلاعات دریافتی از ثبت احوال است که  مشمولان این خدمت در کل کشور بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار فرزند دختر مستمری بگیران هستند. 
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به افزایش غیر متعارف هزینه‌های اورتز بازنشستگان و مستمری‌بگیران طی دو سال اخیر گفت‌: سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته بازنگری تعرفه‌های های پروتز و اروتز و تجهیزات کمک پزشکی را بعد از ۷ سال در دستور کار خود قرار داد. 
امیری گنجه همچنین به تعرفه دندان مصنوعی و شیشه عینک طبی ۰ ۱ برابر - ۱۱ برابری چشم مصنوعی ، ۱۱ برابری گردن بند طبی ، ۵ برابری واکر ، ۱۶ برابری حنجره مصنوعی اشاره کرد. 

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ یکی از دغدغه های مهم بازنشستگان و مستمری بگیران را کمک مالی و دریافت وام قرض الحسنه برشمرد و افزود: سال گذشته بالغ بر ۳۷۰ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه پنج میلیونی پرداخت شد که نسبت به سال قبل ده برابر افزایش داشته و در سال جاری نیز به زودی شرایط و نحوی پرداخت وام قرض الحسنه اعلام می‌شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha